08 Fevral 2018 14:02
Fevralın 8-də Mövlanə Mübadilə Proqramının texniki fakültələr üzrə növbəti təqdimatı keçirildi.Təqdimatı giriş sözü ilə Qiyabi, distant və əlavə təhsil ü... Davamı
07 Fevral 2018 15:57
Fevralın 7-də Azərbaycan  Xalq   Cümhuriyyətinin yaradılmasının  100 illiyinə həsr  olunmuş  Sumqayıt Dövlət Universitetinin və SDU-nun  nəzdində fəaliyyət g&ou... Davamı
06 Fevral 2018 15:51
Fevralın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının əmri ilə yaradılmış  FD.02.193 Dissertasiya Şurasının nəzdində fəaliyy... Davamı
05 Fevral 2018 15:03
Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri vəzifəsini müvəqqəti icra edən nazir müavini Ceyhun Bayramovun “İmtahan sessiyasının təşkili və keçirilməsi barədə” imzaladığı m&u... Davamı
02 Fevral 2018 16:22
Fevralın 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Mövlanə” Mübadilə Proqramının  professor-müəllim heyəti üçün təqdimatı keçirildi.   Tə... Davamı
01 Fevral 2018 16:10
Fevralın 1-də Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin İstehsalat proseslərinin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri Özbəkistan Respublikası Elmlər Akademiyasının akademiki, texnika el... Davamı
01 Fevral 2018 08:46
Gənclər hər bir dövlətin gələcəyini, inkişafını istiqamətləndirən cəmiyyətin aparıcı qüvvəsidir. Fevralın 1-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Gənclər Günü ilə əlaqədar təntən... Davamı
31 Yanvar 2018 14:53
Yanvarın 31-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Heydər Əliyev Məktəbində “Heydər Əliyevin dövlət gənclər siyasəti” mövzusunda növbəti məşğələ keçirildi.  Tə... Davamı
26 Yanvar 2018 15:18
Yanvarın 26-da  Sumqayıt şəhərində yerləşən M.Ə.Rəsulzadə adına kitabxanın filialında SDU YAP Gənclər Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən Azərbaycan... Davamı
25 Yanvar 2018 14:02
Yanvarın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Humanitar məsələlər ü... Davamı
25 Yanvar 2018 13:11
Yanvarın 25-də Tələbə Elmi Cəmiyyətinin xətti ilə ENACTUS yarışmasında iştirak üçün seçilmiş “Happy sheep” adlı yeni layihəyə ilkin baxış keçirildi.  Bi... Davamı
19 Yanvar 2018 14:41
Yanvarın 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetində “Qanlı Yanvar  hadisələri”nin 28-ci ildönümünə həsr edilmiş tədbir keçirildi. Azərbaycan Respublikası Prezid... Davamı

The declaration of 2017 “Year of Islamic Solidarity” by President Mr. Ilham Aliyev assembled whole Islamic countries; with high confidence earned in Islamic community proved that, the only... Read more
31 May 2017 18:18
On May 31, Professor Elkhan Huseynov met with the volunteers in Sumgayit State University. The rector thanked them by emphasizing their activity in competition of European Games, Formula 1 and IV Isla... Read more
30 May 2017 18:21
Complex development of the country’s economy stimulates the improvement of social welfare of people and it influences strengthening of the international reputation. According to President Ilham ... Read more
26 May 2017 16:01
Establishing the history, engraving the name on its golden page doesn’t belong to every nation. In the beginning of last century Azerbaijani people attained this success. On May 26, the event on... Read more
26 May 2017 15:57
Oberburgomaster of Ludwigshafen city of Germany, Chairwoman of the Association of German municipalities Dr. Eva Lohse was honored with the title of Honorary Doctor of Sumgayit State University by SSU ... Read more
25 May 2017 17:47
On May 25, the politician Oleg Kuznetsov the member of the group of lecturers of Knowledge Foundation under the President of Azerbaijan Republic, famous historian of Russia presented a petition addres... Read more
25 May 2017 16:53
On May 25, with the organization of the Ministry of Education, Sumgayit State University and ANAS Institute of Mathematics and Mechanics the international scientific conference on “The Theoretic... Read more
24 May 2017 19:22
On May 24, next seminar was held on “Heydar Aliyev and 28 May our national pride day” in Heydar Aliyev School of university. Professor Elkhan Huseynov the rector of university commenced th... Read more