Ömrün qayğısız, bitməz-tükənməz, sevinc dolu tələbəlik illəri! Elə bil dünən idi arzuların çin olduğu gün! Bir zamanlar həsrətlə boylandığın ali məktəbin kandarına k&ou... Davamı
27 İyun 2018 16:05
Bu gün Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsində bakalavr pilləsi üzrə buraxılış işlərinin müdafiəsi keçirildi. İnformasiya texnologiyaları və proqr... Davamı
27 İyun 2018 12:15
İyunun 19-dan 22-dək ERASMUS+PETRA  layihəsi çərçivəsində Valensiya Politexnik Universitetində keçirilən təlimlərdə universitetimizi İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru N... Davamı
25 İyun 2018 17:20
İyunun 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetində 26 iyun - Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin yaradılmasının 100 illiyinə həsr olunmuş   “Azərbaycan Milli Ordusu - 100 il... Davamı
21 İyun 2018 17:35
İyunun 21-də  saat 15:30 –da Sumqayıt Dövlət Universitetinin əsas tədris binasının giriş hissəsinin çöl tərəfindən sütunlu tavan (козырёк) çökmüş, yar... Davamı
20 İyun 2018 14:57
Elmi-texniki tərəqqinin nailiyyətlərinin geniş tətbiq olunduğu qloballaşan dünyada dövrün tələblərinə cavab verən elmi axtarış və tədqiqatların aparılması, bəşəriyyət üç&uum... Davamı
14 İyun 2018 15:07
İyunun 13-də Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (A... Davamı
14 İyun 2018 15:00
Mayın 28-dən 31-dək Ufa Dövlət Aviasiya Texniki Universitetində “İnformasiya texnologiyaları üçün İntellektual qərar qəbuletmə vasitələri + tətbiqi optimallaşdırmanın model... Davamı
13 İyun 2018 16:19
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 1993-cü il iyunun 15-də Azərbaycanda hakimiyyətə qayıdışı dövlətçilik tariximizin şanlı səhifəsini təşkil edir. Xalqımız böyük xilaskarı... Davamı
13 İyun 2018 15:45
Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil alan tələbələrin valideynlərinin bir qrupu universitetdə  keçrilən 2017-2018-ci tədris ilinin yaz sessiyasının imtahan prosesini növbəti də... Davamı
12 İyun 2018 12:24
İyunun 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində PETRA layihəsi çərçivəsində “Tədqiqat bacarığının inkişaf etdirilməsi” mövzusunda növbəti təlim keçirildi. ... Davamı
11 İyun 2018 16:57
Azərbaycanda tarixən  islam dəyərlərinə möhkəm bağlılıq olmuşdur. Tarixin müxtəlif mərhələlərində çətin sınaqlar qarşısında qalan xalqımız öz adət-ənənələrini, o cümləd... Davamı

In connection with the suspension of classes in order to prevent the spread of coronavirus infection in our country, in accordance with the instructions and recommendations of the Ministry of Educ... Read more
01 May 2020 18:12
On May 1, Sumgayit State University hosted an online webinar on “Assessing the Similarity Report for Anti-Plagiarism Analysis”. The webinar was attended by members of the Dissertation Co... Read more
01 May 2020 15:53
On April 30, Sumgayit State University hosted the next meeting of the rector's office in the form of a video conference to discuss the state of the organization of distance learning in connection with... Read more
01 May 2020 15:39
In order to prevent the spread of the coronavirus epidemic in the country, in accordance with the instructions and recommendations of the Ministry of Education, teaching, sharing scientific experien... Read more
29 April 2020 16:43
An online educational event was held in all faculties of Sumgayit State University at the initiative of the Student Youth Organization in the framework of measures to combat the coronavirus epidemic.
28 April 2020 00:24
On April 25, the Faculty of Engineering and the Student Youth Organization held a joint online educational seminar “COVID-19 Pandemic and the Control of Infectious Diseases”.
The seminar ... Read more
27 April 2020 15:59
The international relations of Sumgayit State University cover bilateral cooperation with universities of foreign countries, participation in international projects, attracting foreign students, joint... Read more
27 April 2020 14:20
In connection with the necessary measures taken related to the coronavirus epidemic in the country, classes in educational institutions of the republic were temporarily suspended. According to the dec... Read more
26 April 2020 17:39
On April 24, an online seminar on the COVID-19 pandemic was held at Sumgayit State University with organizational support from the Faculty of Chemistry and Biology and the Student Trade Union Commit... Read more
24 April 2020 23:07
On April 24, Minister of Education Jeyhun Bayramov held a video conference with senior officials of the ministry’s apparatus and rectors of educational institutions.
The Minister of Education i... Read more
24 April 2020 21:47
One of the main goals of the concept of our country “Azerbaijan 2020: A look into the future” is the possibility of their accessibility, information for each member of society. This also... Read more
22 April 2020 17:36
Taking into account the temporary suspension of the teaching process in secondary and higher schools in order to prevent the spread of the coronavirus epidemic in the country, in accordance with the i... Read more