31 Oktyabr 2018 16:42
Oktyabrın 31-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Məcburi Köçkün Qadınlar İctimai Birliyi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına... Davamı
31 Oktyabr 2018 16:08
Oktyabrın 31-də Sumqayıt Dövlət Universitetində tarix elmləri doktoru, tanınmış arxeoloq Qafar Cəbiyevin “Azərbaycan arxeologiyasının əsasları” adlı dərs vəsaitinin təqdimatı ke&cce... Davamı
30 Oktyabr 2018 15:56
Sumqayıt Dövlət Universiteti valideynlər və Kütləvi İnformasiya Vasitələri üçün ənənəvi olaraq “Açıq qapı günləri” təşkil edir. Bu məqsədlə oktyab... Davamı
30 Oktyabr 2018 12:16
Oktyabrın 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetində I kurs tələbələri üçün Təhsil Nazirliyinin “BİR” Tələbə-Könüllü proqramının təqdimatı keçirild... Davamı
29 Oktyabr 2018 14:44
Oktyabrın 29-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Azərbaycan Milli Qeyri-Hökumət Təşkilatları Forumu (MQF), Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına D&oum... Davamı
29 Oktyabr 2018 12:56
Bu ilin aprel ayından etibarən icrasına başlanılan “İdeyadan Biznesə” layihəsi çərçivəsində keçirilən startap turlarının oktyabrın 26-da finalı oldu.“İnnovasiy... Davamı
29 Oktyabr 2018 12:21
Oktyabrın 26-da Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Bakı Mühəndislik Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə «İqtisadiyyat və idarəetmədə davamlı inkişaf: problemlər və pe... Davamı
25 Oktyabr 2018 18:22
Dünən bəzi xəbər saytlarında “Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbələrə saqqal qadağası qoyuldu” başlığı altında informasiya yayımlanmışdı. Regionun və respublikamızın nü... Davamı
24 Oktyabr 2018 14:36
Son illər ərzində möhtərəm Prezident cənab İlham Əliyevin həyata keçirdiyi uzaqgörən daxili və xarici siyasət nəticəsində ölkəmizdə bərqərar edilmiş ictimai-siyasi sabitlik, el... Davamı
23 Oktyabr 2018 15:45
Oktyabrın 23-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Biologiyanın müasir problemləri” mövzusunda Respublika elmi konfransı keçirildi. Konfransda AMEA-nın Mikrobiologiy... Davamı
22 Oktyabr 2018 16:35
Azərbaycan gənclərinin müasir, inkişaf etmiş, yüksək intellektli aparıcı qüvvə kimi formalaşmasında, birmənalı olaraq, dövlətimizin apardığı gənclər siyasəti mühüm rol oy... Davamı

In a changing world, Azerbaijan"s rapid advancement in achieving ruthless competition in the global space necessitates consistent measures for the organization and growth of the country&quo... Read more
30 April 2018 17:40
Holding subject Olympiads has already become a tradition at Sumgayit State University. On April 29, subject Olympiad on Mathematics under the motto “Today’s pupil is tomorrow’s scien... Read more
30 April 2018 17:39
On April 28, subject Olympiad on chemistry and biology under the motto “Today’s pupil is tomorrow’s scientist” was held among IX-XI grade students of Sumgayit city which was de... Read more
30 April 2018 17:36
On April 30, a seminar-lecture was held in Sumgayit State University on “Organization of measures to fight human trafficking” in the framework of fighting measures against human traffickin... Read more
30 April 2018 17:25
On April 30, the next meeting was held of Sumgayit State University Scientific Board. Rector of the university Professor ElkhanHuseynov before announcing the agenda of the meeting talked about preside... Read more
On April 24, the first meeting was held of the project called “Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities” (EQAC) in the framework of Erasmus + ... Read more
28 April 2018 15:26
On April 28, “III Logic Olympiad of students” was held at Sumgayit State University dedicated to 100th anniversary of establishment of Azerbaijan Democratic Republic. It was jointly organi... Read more
27 April 2018 15:26
On April 26, a conference was held dedicated to awarding of the winners of “The 5th republican competition in the field of inventiveness”. The conference was held with the organization of ... Read more
27 April 2018 15:23
On April 27, blood donation campaign “Donate blood, save lives!” was held at Sumgayit State University with the initiative by Sumgayit city branch of Red Crescent Society for childre... Read more
26 April 2018 16:33
On April 26, a scientific republican conference was held in SSU on “Azerbaijan Democratic Republic: its formation, work and historical significance” dedicated to the 100th anniversary of e... Read more
26 April 2018 14:44
On April 25, the gala concert of the Nationwide “Student spring” creativity festival was held at Azerbaijan State Musical Theater. Youth and Sports Minister Azad Rahimov talked about the ... Read more