Aprelin 22-də Sumqayıt Dövlət Universitetində dahi Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri Nizami Gəncəvinin anadan olmasının 880 illiyinə həsr olunmuş «Regional iqtisadiyyat: müasir as... Davamı
21 Aprel 2021 15:30
Aprelin 21-də Sumqayıt Dövlət Universitetində rektorluğun onlayn formatda növbəti iclası keçirildi. Rektor professor Elxan Hüseynov iclas iştirakçılarını salamlayaraq, g... Davamı
19 Aprel 2021 17:42
Sosial şəbəkələrdə və bir sıra saytlarda SDU-nun stadionunun iki yerə bölünməsi kimi təqdim olunan materiallar yayılıb. Bununla bağlı bildirmək istəyirik ki, “Stadion” adı ilə ... Davamı
19 Aprel 2021 13:52
Aprelin 16-da Dövlət Məşğulluq Agentliyinin nəzdində yaradılan Karyera Mərkəzlərinin Koordinasiya Şurasının İdarə Heyətinin görüşü keçirildi. Görüşdə Dövl... Davamı
16 Aprel 2021 18:21
Aprelin 16-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin İqtisadiyyat kafedrası Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin İqtisadi təhlükəsizlik kafedra... Davamı
15 Aprel 2021 23:44
Aprelin 15-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin doktorantları, magistrantları və bakalavriat pilləsində təhsil alan tələbələri üçün İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tə... Davamı
15 Aprel 2021 13:33
Aprelin 15-də Sumqayıt Dövlət Universitetində dahi Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri Nizami Gəncəvinin anadan olmasının 880 illiyinə həsr olunmuş “Kimyanın müasir problemləri&rdqu... Davamı
14 Aprel 2021 21:35
Aprelin 14-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Filologiya fakültəsinin Pedaqogika və psixologiya kafedrasının təşkilatçılığı ilə “Nizami Gəncəvi irsində pedaqoji fikirlər&rdquo... Davamı
14 Aprel 2021 14:09
Aprelin 14-də Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetində “Texniki sistemlərdə avtomatlaşdırılmış idarəetmənin əsasları” mövzusunda onlayn formatda keçirilmiş IV Beynəlxalq ... Davamı
14 Aprel 2021 13:45
Aprelin 9-da Xəzər Universitetinin Middlesex Universiteti (Middlesax Universitetiy, London) ilə birlikdə təşkil etdiyi British Council tərəfindən maliyyələşən Creative Spark layihəsi çər&cced... Davamı
14 Aprel 2021 11:00
Aprelin 12-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Fransanın Bakıdakı səfirliyinin təşkilatçılığı ilə “Fransada təhsil və təqaüd imkanları” mövzusunda onlayn formatda ve... Davamı
13 Aprel 2021 20:44
Aprelin 13-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları üçün РИНЦ eLibrary.ru elektron məlumat bazasından istifadə qaydaları üzrə treninqlərin ilk təlimi keçirild... Davamı

26 February 2018 09:17
Victories gained by our athletes are the honorable factors for our University. From February 21to 23 Azerbaijan Championship was held in Baku Sports Palace among teenagers and youth on freestyle and ... Read more
23 February 2018 15:33
On February 23, the event dedicated to 26th anniversary of Khojaly genocide was held in Sumgayit State University.  The event commenced with commemorating the memory of victims of genocide by 1 ... Read more
22 February 2018 16:08
On February 22, an event was held for commemoration of 26th year of Khojaly tragedy which was unprecedented bloody massacre in history. First, anthem of Azerbaijan was sounded and memory of martyrs fo... Read more
22 February 2018 13:27
February 21is celebrated as the International Mother Language Day all over the world. United Nations Organization declared that day International Mother Language Day in November, 1999 by the initiativ... Read more
17 February 2018 13:16
On February 16, award ceremony of winners of VII Republican contest “Scientists of Tomorrow” was held. Deputy minister of Education Jeyhun Bayramov delivered speech and noted that the int... Read more
16 February 2018 13:12
On February 12-14, with joint organization of WDU, Union of Disabled People Organizations (UDPO) Azerbaijan and Independent Life Development and Support Center international conference on “Inclu... Read more
14 February 2018 14:55
On February 14, opening ceremony of VII Republican contest “Scientists of tomorrow” was held. The contest is run with organization of Ministry of Education, Ministry of Youth and Sport, Az... Read more
09 February 2018 16:09
On February 9, the seminar was held at the University on writing projects of ERASMUS+KA2 and the procedures for applying them. The staff which will participate in the writing of ERASMUS+KA2 projects ... Read more
09 February 2018 14:43
On February 9, next meeting of Scientific Board was held. Rector of University Professor Elkhan Huseynov commenced the meeting, greeted Board members and spoke about substantial measures carried out f... Read more
08 February 2018 14:02
On February 8, next presentation of Mevlana Exchange Program was held on technical faculties at the University. Associate professor Qafar Atayev, vice-rector for Correspondence, distant and extra educ... Read more
07 February 2018 15:57
On February 7, sports (chess, checkers, backgammon) competition was held between co-workers of Sumgayit State University and Sumgayit State Technical College in team and personal, which was dedicated ... Read more
06 February 2018 15:51
On February 6, first meeting of scientific seminar within FD.02.193 Dissertation Board was held in Sumgayit State University. The Board was instituted by the order of Supreme Attestation Commission wi... Read more