Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız İ.Javakhishvili adına Tiblisi Dövlət Universiteti dosentinin online vebinarında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Aprel 2021 13:45
Əməkdaşlarımız İ.Javakhishvili adına Tiblisi Dövlət Universiteti dosentinin online vebinarında iştirak etdilər
Aprelin 9-da Xəzər Universitetinin Middlesex Universiteti (Middlesax Universitetiy, London) ilə birlikdə təşkil etdiyi British Council tərəfindən maliyyələşən Creative Spark layihəsi çərçivəsində növbəti vebinar keçirildi. “Sahibkarlıqda qadınlar - çətinliklər və imkanlar” adı altında keçirilən online seminarın növbəti qonağı İ.Javakhişvili adına Tbilisi Dövlət Universitetinin Keyfiyyət Təminatı Xidmətinin (KTX) rəhbəri İrma Grdzelidze idi. Seminarın işçi dili ingilis dili idi.
Tədbiri giriş sözü ilə Middlesex Universitetinin professoru George Dafoulos açaraq iştirakçıları salamladı. Sahibkarlıq fəaliyyətində gender məsələsi, onun dünyanın hazırkı siyasi mənzərəsinə təsirindən danışdı.
Daha sonra o, görüşün moderatoru dosent İrma Grdzelidzeyə sözü verdi. Grdzelidze təqdimatla çıxış edərək, öz karyera yolundan və bu yolda qarşılaşdığı çətinliklərdən bəhs etdi. İrma xanım KTX mərkəzində fəaliyyəti haqqında da məlumat verərək bildirdi ki, burada tələbə rəyləri təkcə təlim və tədris prosesində deyil, həmçinin tədris proqramlarında da nəzərə alınır. Tələbələr öyrənmə prosesində ekspert hesab olunurlar. KTX tərəfindən mütəmadi olaraq tələbələr arasında məmnuniyyət sorğusu təşkil olunur.
Seminarda Azərbaycanın müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin, həmçinin İngiltərənin Middlesex Universitetinin tələbə və əməkdaşları iştirak edirdilər. Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, Kefiyyət Təminatı Mərkəzinin müdiri Nihad Hüseynov və Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin metodisti Sədaqət Fətullayeva iştirak etdilər.
Vebinarın ümumi məqsədi sahibkarlıq fəaliyyəti zamanı qadın sahibkarların imkanlarının genişləndirilməsi, perspektivlərinin müəyyənləşdirilməsi, habelə onların üzləşdiyi problem və uğurları işıqlandırmaq, qadınları sahibkar olmağa motivasiya etmək idi.

Главная страница | Новости | Наши сотрудники приняли участие в онлайн-вебинаре доцента Тбилисского государственного университета имени И.Джавахишвили
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Апрель 2021 13:45
Наши сотрудники приняли участие в онлайн-вебинаре доцента Тбилисского государственного университета имени И.Джавахишвили
9 апреля состоялся очередной вебинар в рамках проекта Creative Spark, финансируемого British Council, организованный Университетом Хазар совместно с Университетом Мидлсекса (Лондон). Гостьей онлайн-семинара «Женщины в предпринимательстве - трудности и возможности» была руководитель Службы обеспечения качества (СОК) Тбилисского государственного университета имени И. Джавахишвили Ирма Грдзелидзе. Рабочим языком семинара был английский.
Мероприятие открыл профессор Университета Мидлсекса Джордж Дафулос. Он приветствовал участников и рассказал о проблеме гендера в предпринимательстве и ее влиянии на современную политическую картину мира.
Затем слово было предоставлено модератору встречи доц. Ирме Грдзелидзе. Выступив с презентацией, она рассказал о том, как строила свою карьеру и о проблемах, с которыми столкнулась на этом пути. Она так же рассказала о своей деятельности в центре СОК, отметив, что здесь мнение студентов учитывается не только в учебном процессе, но и в учебной программе. Студенты являются экспертами в процессе обучения. СОК регулярно проводит опросы мнений студентов.
В семинаре приняли участие студенты и сотрудники различных университетов Азербайджана, а также Университета Мидлсекс в Англии. Сумгаитский государственный университет представляли руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов д.ф.и. Самира Мамедова, руководитель Центра обеспечения качества Нихад Гусейнов и методист отдела оценки и контроля качества Садагат Фатуллаева.
Общая цель вебинара заключалась в том, чтобы расширить возможности и перспективы женщин-предпринимателей, показать их успехи и рассказать о проблемах, с которыми они сталкиваются, мотивировать женщин заниматься предпринимательством.