Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da peşəkar idarəçi Fəxri Ağayevin iştirakı ilə təlim keçirildi
Aprelin 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Peşəkar Spikerlər Seriyası (PSS) çərçivəsində tanınmış biznes konsultant və peşəkar idarəçi Fəxri Ağayevin “Müasir Azərbaycanda Gənclərin Karyerası” adlı təlimi təşkil olundu.
Tədbiri giriş sözü ilə açan “Diferensial tənliklər və optimallaşdırma” kafedrasının dosenti Xəyalə Seyfullayeva qonağı və iştirakçıları salamladı. Son zamanlar Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbələrimizin gələcək karyera quruculuğu üçün açılmış yeni imkanlardan, mütəmadi olaraq müxtəlif təlim, seminar, təcrübə proqramlarının təşkilindən və bugünkü təlimin də həmin proseslərin bir hissəsi olmasından danışdı.
Sonra təlimçi Fəxri Ağayev müasir iş dünyası reallıqları, gənclərin uğurlu karyera qurmaları yolunda qarşıya çıxa biləcək problemlər və onların həlli yolları, peşəkar və şəxsi inkişaf kimi mövzularda çıxış etdi, öz şəxsi təcrübəsini bölüşdü və tələbələrə tövsiyələrini verdi.
Təlimçi belə tədbirlərin keçirilməsində əsas məqsəd iş həyatında uğurlu olan peşəkarların təcrübələrini tələbələrimizlə bölüşmək və onların gələcək fəaliyyətlərinə dəstək olmaqdan ibarət olduğunu qeyd edərək, onlara dəyərli məsləhətlər verdi, mövzu ətrafında iştirakçıların çoxsaylı suallarını ətraflı cavablandırdı.

Training was held at SSU under the leadership of senior administrator Fakhri Aghayev
On April 19, within the framework of the Professional Speakers Series (PSS) organized by the Career and Alumni Center of Sumgait State University, the training of the well-known business consultant and professional manager Fakhri Aghayev called ‘Career of Youth in Modern Azerbaijan’ was organized.
Khayala Seyfullayeva, associate professor of the ‘Differential Equations and Optimization’ department, opened the event with an introductory speech and welcomed the guests and participants. Recently, she spoke about the new opportunities opened for the future career building of our students at Sumgait State University, the regular organization of various training, seminars, and internship programs, and that today's training is also a part of those processes.
Then the trainer Fakhri Agayev spoke on topics such as the realities of the modern business world, problems that young people may encounter on the way to successful careers and their solutions, professional and personal development, shared his personal experience and gave recommendations to the students.
Noting that the main purpose of such events is to share the experiences of professionals who are successful in business life with our students and support their future activities, the trainer gave them valuable advice and answered numerous questions of the participants on the topic in detail.