Əsas səhifə | Xəbərlər | İmtahanlarda yüksək nəticə göstərən tələbələrlə görüş keçirilib
Martın 12-də SDU-nun rektoru dosent Rüfət Əzizov 2023-2024-cü tədris ilinin Payız semestrinin imtahan sessiyasında fakültələr üzrə ən yüksək ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisinə görə fərqlənən tələbə və magistrlarla nahar süfrəsi ətrafında görüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.
Görüşdə imtahan qərargahında iştirak edən professor-müəllim heyəti və digər əməkdaşlar da iştirak ediblər.
Rektor Rüfət Əzizov tələbələri göstərdikləri yüksək nəticələrə görə təbrik edərək, onlara hər zaman ictimai, elmi və mədəni mühitdə fəal olmağı,təhsildə böyük nailiyyətlər qazanmağı, öz istedadları və savadları ilə cəmiyyətə faydalı olmağı tövsiyə edib.
Universitetin fəaliyyət istiqamətləri, yeniliklər və gələcək prioritetlər barədə məlumat verən Rüfət Əzizov bildirib ki, bugün SDU-da tələbələrin bilik və bacarıqlarının artırılması üçün hər cür zəruri imkanlar mövcuddur və yeni tədris metodlarının öyrənilməsi, tətbiqi istiqamətində beynəlxalq təcrübə öyrənilməkdədir. Bu illər ərzində Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük inkişaf yolu keçmiş, ölkənin sənaye mərkəzi olan Sumqayıt şəhəri və region üçün mütəxəssis hazırlığı sahəsində mühüm nailiyyətlər əldə etmişdir və bu gün də peşəkar kadrların yetişdirilməsi istiqamətində uğurlu addımlar atır.
Rektor Rüfət Əzizov bu yolda tələbələrə uğurlar arzu edərək, 2023-2024-cü tədris ilinin Payız semestrinin imtahan sessiyasında fakültələr üzrə ən yüksək ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisinə görə fərqlənən tələbə və magistrlara Fəxri fərmanlar təqdim edib.

Home | News | A MEETING WAS HELD WITH THE STUDENTS WHO SHOWED HIGH RESULTS IN THE EXAMS
On March 12, the rector of SSU, associate professor Rufat Azizov, met with students and masters who distinguished themselves according to the highest overall average success rate in the faculties in the examination session of the Fall semester of the 2023-2024 academic year around the dinner table and had a sincere conversation with them.
The meeting was also attended by professors and teachers and other employees of the examination headquarters.
Rector Rufat Azizov congratulated the students for their high results and advised them to always be active in the social, scientific and cultural environment, achieve great achievements in education, and be useful to society with their talents and knowledge.
Rufat Azizov, who informed about the activities of the university, innovations and future priorities, said that today in SSU there are all necessary opportunities for increasing the knowledge and skills of students, and international experience is being studied in the direction of learning and applying new teaching methods. During these years, Sumgait State University has undergone great development, has achieved important achievements in the field of specialist training for Sumgait city and region, which is the industrial center of the country, and today it is taking successful steps in the direction of training professional personnel.
Rector Rufat Azizov wished success to the students in this way and presented Honorary decrees to the students and masters who distinguished themselves according to the highest overall average success rate of the faculties in the examination session of the Fall semester of the 2023-2024 academic year.