Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da keçirilmiş imtahan sessiyalarının nəticəsinə dair məlumatlandırma
Məlumat üçün qeyd edək ki, son günlər sosial şəbəkələrdə Sumqayıt Dövlət Universitetində keçirilən imtahan sessiyası ilə bağlı yayılan fikirləri nəzərə alaraq dəqiq nəticələri sizin nəzərinizə çatdırmaq istəyirik.
Qeyd edək ki, 2023/2024-cü tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının nəticələri, imtahan sessiyası dövründə Apellyasiyaya müraciət edən tələbələrin statistikası və Apellyasiyanın nəticələri və qarşıda duran vəzifələr Sumqayıt  Dövlət Universitetinin Elmi Şurasının 14 fevral 2024-cü il tarixli iclasında müzakirə edilmişdir.
2023/2024-cü tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasında 5745 bakalavr iştirak etmiş, onlardan 3835 tələbə imtahanları müvəffəqiyyətlə başa vurmuş, 1910 tələbənin isə akademik borcu yaranmışdır ki, bu da müvəffəqiyyət göstəricisinin 67% olması ilə nəticələnmişdir. Əvvəlki tədris ilinin imtahan nəticələrinə uyğun müvəffəqiyyət göstəricisi isə 90% olmuşdur.
Akademik borcu yaranan tələbələrdən 1 və bəzilərində 2 imtahan olmaqla ümumilikdə 2388 nəfər təkrar imtahanda iştirak etmişlər.

Home | News | INFORMATION ABOUT THE RESULTS OF THE EXAM SESSIONS HELD AT SSU
For your information, we want to bring to your attention the exact results, taking into account the opinions spread in social networks about the exam session held at Sumgait State University in recent days.
It should be noted that the results of the examination session of the autumn semester of the 2023/2024 academic year, the statistics of students who applied for the Appeal during the examination session, and the results of the Appeal and the tasks ahead were discussed at the meeting of the Scientific Council of Sumgait State University on February 14, 2024.
5745 undergraduates participated in the exam session of the fall semester of the 2023/2024 academic year, 3835 of them successfully completed the exams, and 1910 students had academic debt, which resulted in a success rate of 67%. According to the exam results of the previous academic year, the success rate was 90%.
A total of 2,388 students participated in the re-examination, including 1 and some of them 2 exams from students with academic debt.