Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Karyera və Psixologiya Mərkəzi arasında birgə əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb
Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Karyera və Psixologiya Mərkəzi arasında birgə əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb
Dekabrın 5-də Karyera və Psixologiya Mərkəzi (KPM) ilə SDU Karyera və Məzunlarla iş Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə universitetin tələbələri üçün karyera planlanması mövzusunda seminar keçirilib.
Tədbiri universitetin Karyera və Məzunlarla iş Mərkəzinin müdiri Nəsibə Əmirbəyova açaraq Karyera və Psixologiya Mərkəzi ilə universitet arasındakı əməkdaşlığın bir müddət əvvəl başlandığını və uğurla davam etdiyini bildirərək bu gün SDU ilə adıçəkilən qurum arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanacağını qeyd etdi. İmzalanan sənədin universitet tələbələri üçün yeni imkanlar açacağını bildirən Nəsibə Əmirbəyova seminar iştirakçılarının yaranan şəraitdən bəhrələnəcəyinə inandığını dedi: “Karyera və psixologiya təlimləri üzrə bacarıqları bütün səviyyələrdə etiraf olunan KPM-nin rəhbəri Samir Vəliyevin universitet tələbələri ilə seminarlara şəxsən qatılması universitetimizə böyük sayğının göstəricisidir”.
“Karyera planlaması, karyera nədir?” mövzusu üzrə məlumat verən  KPM-nin rəhbəri Samir Vəliyev rəhbərlik etdiyi müəssisədə SDU tələbələrindən ibarət 4 komandanın formalaşdırıldığını bildirdi və yaradılan komandaların hər biri üçün ayrıca otağın ayrıldığını, fərdi noutbuk alındığını və komandalara məsul şəxs təyin edildiyini qeyd etdi. Yaradılan şəraitin komandaların hər bir üzvünün çalışması üçün imkan verdiyini qeyd edən qurum rəhbəri Mərkəzdə dərsdən kənar vaxtın səmərəli keçirilməsinin onlar üçün prioritet olduğunu bildirdi. Karyera qurmağın uğurlu debütü gələcəyini aydın görən və fəaliyyətini bu məqsəd istiqamətində qurmaqda, məqsədyönlü çalışmaqdadır- deyən müəssisə rəhbəri təlimi “karyera planlaşdırılması” mövzusundakı çıxışı ilə davam etdirdi.
Tələbələrin interaktivliyi ilə diqqət çəkən seminar maraqlı məqamlarla yadda qaldı.
Tədbirdən sonra SDU-nun Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru dosent Natiq Talıbov ilə KPM-in rəhbəri Samir Vəliyev arasında memorandum imzalandı. Tərəflər əməkdaşlıq müqaviləsinin uğurla yerinə yetiriləcəyinə əmin olduqlarını bildirdilər.

Home | News | A MEMORANDUM ON JOINT COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN SUMGAYIT STATE UNIVERSITY AND CAREER AND PSYCHOLOGY CENTER
Yerləşdirilmə tarixi : 05 December 2023 14:29
A MEMORANDUM ON JOINT COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN SUMGAYIT STATE UNIVERSITY AND CAREER AND PSYCHOLOGY CENTER
On December 5, a seminar on career planning was held for university students, jointly organized by the  Career and Psychology Center (CPC) and the Career and Graduation employment center of SSU.
The event was opened by Nasiba Amirbeyova, head of the Career and Graduation employment center of the university, stating that the cooperation between the Career and Psychology Center and the university started. Signed document will open new opportunities for university students, Nasiba Amirbeyova said that she believes that the seminar participants will benefit from the created conditions.
"Career planning, what is a career?" Samir Valiyev, the head of the department, who gave information on the topic, stated that 4 teams of SSU students were formed in the institution he leads, and noted that a separate room was allocated for each of the formed teams, individual laptops were purchased, and a responsible person was appointed for the teams.
The seminar, which was noted for the interactivity of the students, was marked by interesting moments.
After the event, a memorandum was signed between SSU vice-rector for Teaching organization and training technologies, associate professor Natig Talibov and head of CPC, Samir Valiyev. The parties expressed their confidence that the cooperation agreement will be successfully implemented.