Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU tələbələri Bayraq Muzeyini ziyarət ediblər
Noyabrın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin bir qrup tələbəsi SDU Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr Zəfər Günü və 9 Noyabr Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə Sumqayıt Bayraq Muzeyini ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, muzeydə milli bayrağımızın təbliği ilə bağlı xüsusi eksponatlar və dövlət atributları sərgilənir. Ekspozisiya zalında Azərbaycanda mövcud olmuş dövlətlərin bayraqlarına və bayraqla bağlı atributlara geniş yer verilib. Bu eksponatlar Azərbaycan dövlətçiliyinin keçdiyi tarixi yolu əks etdirməklə yanaşı, həm də gənc nəsil üçün xüsusi əhəmiyyətə malikdir. Muzeydə həmçinin gerblər, xəritələr, konstitusiyalar, orden və medallar, bir sözlə, müxtəlif dövlət rəmzləri qorunur. Burada nümayiş etdirilən eksponatlar həm Sumqayıt gənclərində, həm də şəhərə gələn qonaqlarda Azərbaycanın şanlı tarixi haqqında təsəvvür yaratmağa geniş imkanlar açır.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ посетили Музей флага
6 ноября группа студентов Сумгаитского государственного университета по инициативе Студенческой молодежной организации СГУ посетила Музей флага Сумгаита по случаю 8 ноября Дня Победы и 9 ноября Дня государственного флага.
Отметим, что в музее выставлены экспонаты и государственные атрибуты, связанные с историей национального государственного флага. В выставочном зале демонстрируются экспозиции, посвященные флагам существовавших в Азербайджане государств и атрибутам, связанным с флагом. Экспонаты музея не только отражают исторический путь развития азербайджанской государственности, но и играют важную роль в воспитании молодого поколения. В музее также хранятся гербы, карты, конституции, ордена и медали, словом, различная государственная символика. Представленные здесь экспонаты открывают широкие возможности для формирования представления о славной истории Азербайджана как у сумгаитской молодежи, так и у гостей города.