Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da "Davamçı ol" adlı layihənin təqdimatı keçirildi
Azərbaycan Gənclər Fondunun dəstəyi və “Davam” Gənclər Hərəkatının təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən“Davamçı ol” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş oktyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri ilə keçirildi.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ilə başlayan görüşdə iştirakçılar ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən insanların xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad etdilər.
Universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov qonaqları və tədbir iştirakçılarını SDU-nun rektoru Rüfət Əzizovun adından salamladı. Universitet tələbələrinin ölkəmizin gənclər siyasətində fəal iştirakı ilə Vətənimizin çiçəklənməsi işinə töhfə verəcəyinə inandığını bildirən Elmar Xəlilov tələbələri ölkəmizin gənclər siyasətinə qoşulmağa dəvət edərək qazandıqları bilik və savadları ilə hər yerdə, o cümlədən sosial platformalarda ali təhsil müəssisəsini ləyaqətlə təmsil etməyə səslədi.
“İlhamla davam!” slaqonunun “Davam” gənclər təşkilatının ideoloji bazasına çevrildiyini bildirən “Davam” Gənclər Hərəkatının Ali Təhsil Müəssisələri üzrə katibi Zakir Quliyev hərəkatın öz ətrafında 30-a yaxın media və qrupu birləşdirdiyini qeyd etdi. Çıxışına nümayəndəsi olduğu təşkilatın prinsipləri, metodları, gənclərə qazandıracağı bilik və bacarıqlar barədə məlumatla davam edən katib ətrafına daha çox gənc toplamaqla ölkənin ictimai-siyasi proseslərində fəal rol oynamaq, gənclər və idman siyasətinə, eləcə də ölkəmizdə aparılan islahatlar prosesinə töhfə vermək iddiasında olduqlarını qeyd edərək SDU tələbələrini əməkdaşlığa səslədi.

Главная страница | Новости | В СГУ прошла презентация проекта «Стань последователем»
26 октября в Сумгаитском государственном университете состоялась очередная встреча со студентами в рамках проекта «Стань последователем», организованная при поддержке Фонда молодежи Азербайджана и молодежного движения «Davam».
Мероприятие началось с исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики. Далее была объявлена минута молчания в память погибших за территориальную целостность нашей страны.
От имени ректора СГУ Руфата Азизова гостей и участников мероприятия приветствовал проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов. Он выразил уверенность в том, что студенты университета активно участвуя в молодежной политике нашей страны, будут способствовать ее процветанию. Эльмар Халилов призвал студентов поддержать проводимую государством молодежную политику и благодаря приобретенным в университете знаниям достойно представлять наш вуз во всем мире, в том числе и в социальных платформах.
Секретарь молодежного движения «Davam» по высшим учебным заведениям Закир Гулиев отметил, что лозунг «Вперед с Ильхамом!» стал идеологической основой молодежной организации «Davam», которая объединила около 30 различных медиа групп. Далее секретарь рассказал о принципах и методах организации и заявил о намерениях движения и далее играть активную роль в общественно-политических процессах страны, собирая вокруг себя все больше молодых людей. Закир Гулиев призвал студентов к сотрудничеству с целью внести свой вклад в молодежную и спортивную политику государства, а также в процесс реформ, проводимых в нашей стране.