Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
SDU-da dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
Oktyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetində dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı ali təhsil müəssisələrində maarifləndirmə işinin həyata keçirilməsi məqsədilə seminar keçirildi.
Universitetin 4-cü kurs tələbələrinin və magistrantların iştirakı ilə keçən tədbiri giriş sözü ilə SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açaraq bu kimi maarifləndirici tədbirlərin əhəmiyyətindən,  tələbələrə dövlət qulluğunun önəmindən bəhs etdi.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Aparatının Dövlət qulluğu və kadr məsələləri şöbəsinin müdir müavini Elşad Əliyev çıxış edərək Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Məşğulluq strategiyasının həyata keçirilməsinə dair 2020-2025-ci illər üçün Tədbirlər Planı”nda dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı həyata keçirilən layihələr və perspektivdə görüləcək işlər barədə seminar iştirakçılarına məlumat verdi. Dövlət qulluğunun üstünlükləri, dəyişikliklər, həyata keçirilən cari vəziyyət və perspektiv planlar barədə məlumat verdi. Dövlət qulluqçusu statusuna malik olan hər bir şəxsin üzərinə düşən mühüm vəzifələrdən danışdı. Diqqətə çatdırdı ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin 107 məzunu nazirliyin strukturunda çalışır və bu göstərici  ümumi olaraq universitetin respublika ali təhsil müəssisələri arasında 8-ci yerdə qərarlaşmasına təsir edib.

Home | News | An educational event was held at SSU on public service propaganda
On October 26, a seminar was held at Sumgayit State University for the purpose of carrying out educational work in higher education institutions regarding the promotion of public service.
Opening the event with the participation of the 4th year students and graduate students of the University, SSU Vice-Rector for Social Affairs and Public Relations Associate Professor Elmar Khalilov spoke about the importance of such educational events and the importance of public service to students. Elshad Aliyev,deputy head, Ministry of Labor and Social Protection of the people, spoke about the projects implemented in the promotion of the public service and the work to be done in the perspective of the Action Plan for the implementation of the employment strategy for 2020-2025, approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan informed the participants of the seminar. He informed about the advantages of public service, changes, current situation and prospective plans. He spoke about the important duties of every person who has the status of a public worker. He pointed out that 107 graduates of Sumgayit State University work in the structure of the ministry, and this indicator has influenced the university's ranking in the 8th place among republican higher education institutions.