Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
SDU-da dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirildi
Oktyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetində dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı ali təhsil müəssisələrində maarifləndirmə işinin həyata keçirilməsi məqsədilə seminar keçirildi.
Universitetin 4-cü kurs tələbələrinin və magistrantların iştirakı ilə keçən tədbiri giriş sözü ilə SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açaraq bu kimi maarifləndirici tədbirlərin əhəmiyyətindən,  tələbələrə dövlət qulluğunun önəmindən bəhs etdi.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Aparatının Dövlət qulluğu və kadr məsələləri şöbəsinin müdir müavini Elşad Əliyev çıxış edərək Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Məşğulluq strategiyasının həyata keçirilməsinə dair 2020-2025-ci illər üçün Tədbirlər Planı”nda dövlət qulluğunun təbliği və təşviqi ilə bağlı həyata keçirilən layihələr və perspektivdə görüləcək işlər barədə seminar iştirakçılarına məlumat verdi. Dövlət qulluğunun üstünlükləri, dəyişikliklər, həyata keçirilən cari vəziyyət və perspektiv planlar barədə məlumat verdi. Dövlət qulluqçusu statusuna malik olan hər bir şəxsin üzərinə düşən mühüm vəzifələrdən danışdı. Diqqətə çatdırdı ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin 107 məzunu nazirliyin strukturunda çalışır və bu göstərici  ümumi olaraq universitetin respublika ali təhsil müəssisələri arasında 8-ci yerdə qərarlaşmasına təsir edib.

Главная страница | Новости | В СГУ прошло образовательное мероприятие, посвященное популяризации госслужбы
В СГУ прошло образовательное мероприятие, посвященное популяризации госслужбы
26 октября в Сумгаитском государственном университете состоялся семинар, с целью проинформировать студентов высших учебных заведений о государственной службе.
Мероприятие, на котором принимали участие студенты 4 курса и магистранты вуза, открыл проректор СГУ по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов. Он рассказал о значении подобных образовательных мероприятий и важности задачи служения обществу.
Заместитель директора отдела государственной службы и кадров аппарата Министерства труда и социальной защиты населения Эльшад Алиев рассказал о участникам семинара о реализованных проектах и ​​предстоящей работе по популяризации государственной службы предусмотренной в «Плане действий по реализации Стратегии занятости на 2020-2025 годы», утвержденной Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым. Он проинформировал о преимуществах государственной службы, изменениях, текущей ситуации и перспективных планах. Также он отметил обязанности каждого человека, имеющего статус государственного служащего. Эльшад Алиев отметил, что в структуре министерства работают 107 выпускников Сумгаитского государственного университета, что повлияло на рейтинг вуза, который занимает 8-е место среди республиканских вузов.