Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramı çərçivəsində infosessiya keçirildi
SDU-da Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramı çərçivəsində infosessiya keçirildi
Oktyabrın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi (RİİB) tərəfindən icra olunan Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramının təqdimatı keçirildi.
Tədbirdə universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək iştirakçılara rektor Rüfət Əzizovun salamlarını çatdırdı, ölkəmizdə Azərbaycan gəncliyinin inkişafı üçün yaradılan geniş imkanlardan danışdı. Bildirdi ki, gənclərin inkişafına dəstək verilməsi dövlət gənclər siyasətinin əsas istiqamətlərindən biridir. Aparılan bu siyasət yeni nəslin sağlam yetişməsini, istedadlı gənclərin üzə çıxarılması və onların ölkənin gələcəyinə töhfə verməsini təmin edir. Bu gün gənclərin bilik və bacarıqlarının aşkara çıxarılması, təşviq edilməsi məqsədilə müxtəlif proqramlar həyata keçirilir. Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramının da gənclərin həyatında yeni istiqamət açacağına ümidvar olduğunu bildirən prorektor SDU tələbələrini proqrama qoşulmağa dəvət etdi. Diqqətə çatdırdı ki, SDU tələbələri bir çox layihə və proqramlarda iştirak edərək fəallıq nümayiş etdirirlər.
RİİB-in nümayəndəsi Təbriz Rzayevtəmsil etdiyi qurumun fəaliyyəti və məqsədi, eyni zamanda hazırda Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramı çərçivəsində gerçəkləşdirilən məlumatlandırıcı sessiyalar barədə məlumat verdi.
Sonra Layihə icraçı komandasının təmsilçisi Leyla Seyidzadə tələbə və gənc müəllimlər üçün nəzərdə tutulan proqramla bağlı geniş təqdimatla çıxış etdi. Qeyd etdi ki, məqsəd paytaxt və regionları əhatə etməklə yeni imkanları dəyərləndirməyi, aktual problemlərin yaradıcı həlli yollarını tapmağı bacaran, dayanıqlı gələcəyə töhfə verməyə çalışan, çevik, innovativ yanaşmalara sahib gənclərin üzə çıxarılması və onların inkişafına dəstək verilməsidir.
Proqrama təqdim edilən layihələrin hansı prinsiplər əsasında seçiləcəyini diqqətə çatdıran Leyla Seyidzadə müraciətlərə baxılma qaydaları və mərhələləri, qalib layihələrin müəyyənləşdirilməsi, fürsət və imkanlar barədə zəruri informasiyalara toxundu. Bildirdi ki, proqrama qoşulmaq istəyən 18-35 yaş arası hər bir Azərbaycan vətəndaşı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilər.

Главная страница | Новости | В СГУ прошла инфосессия в рамках программы развития им. академика Азада Мирзаджанзаде
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Октябрь 2023 13:29
В СГУ прошла инфосессия в рамках программы развития им. академика Азада Мирзаджанзаде
25 октября в Сумгаитском государственном университете состоялась презентация программы развития им. академика Азада Мирзаджанзаде, реализуемой Общественным объединением «Региональное развитие» (ООРР).
Проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов передал участникам приветствие ректора Руфата Азизова и рассказал о широких возможностях, созданных для развития азербайджанской молодежи в нашей стране. Он сообщил, что поддержка развития молодежи является одним из основных направлений государственной молодежной политики. Эта политика направлена на воспитание нового поколения, выявление талантливой молодежи и ее вклад в будущее страны. Выразив надежду, что программа развития им. академика Азада Мирзаджанзаде откроет новые возможности для молодежи, проректор пригласил студентов СГУ присоединиться к программе. Он отметил, что студенты СГУ активно участвуют во многих проектах и ​​программах.
Представитель Общественного объединения Табриз Рзаев проинформировал о деятельности и целях представляемого им учреждения, а также информационных сессиях, проводимых в настоящее время в рамках программы развития им. академика Азада Мирзаджанзаде.
Представитель исполнительной команды проекта Лейла Сеидзаде выступила с презентацией программы, предназначенной для студентов и молодых преподавателей. Она отметила, что целью проекта является выявление молодых людей, способных оценивать новые возможности, находить творческие решения текущих проблем, пытающихся внести вклад в устойчивое будущее, обладающих гибкими, инновационными подходами, а также поддерживать их развитие.
Лейла Сеидзаде рассказала о принципах, по которым будут отбираться проекты, представленные в программу и о правилах и этапах рассмотрения заявок, определения проектов-победителей. Она отметила, что каждый гражданин Азербайджана в возрасте 18-35 лет, желающий присоединиться к программе, может зарегистрироваться по ссылке link.