Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Strateji İnkişaf Mərkəzi və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsi fakültələrlə görüş keçirdi
SDU-nun Strateji İnkişaf Mərkəzi və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsi fakültələrlə görüş keçirdi
10-20 sentyabr tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Strateji İnkişaf Mərkəzinin direktoru dosent Günel Paşayeva və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova fakültələr üzrə təşkil olunmuş görüşlərdə iştirak etmişlər. Keçirilən görüşlərin məqsədi strukturların fəaliyyəti barədə universitet əməkdaşlarını məlumatlandırmaq və onların bu istiqamətdə vacib rolu haqqında maarifləndirmə işinin aparılması olmuşdur.
Nərmin Həsənova əməkdaşlara keyfiyyət təminatı haqqında ətraflı məlumat verdi. Keyfiyyət Təminatı Siyasəti sənədi, Keyfiyyət Təminatı Bələdçisi (Qaydalar Toplusu) barədə geniş müzakirələr aparıldı. Nərmin Həsənova çıxışının sonunda Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsi tərəfindən müxtəlif mövzularda hazırlanan sorğularda əməkdaşların fəal iştirak etməsinin vacibliyini vurğuladı.
Daha sonra dosent Günel Paşayeva universitetin missiyası, vizyonu, əsas dəyərləri, Strateji İnkişaf Planında qarşıya qoyulan hədəflər və ondan irəli gələn strateji fəaliyyətlər haqqında əməkdaşları məlumatlandırdı.  Günel Paşayeva çıxışında qeyd etdi ki, SİP – də qarşıya qoyulan hədəflərin həyata keçirilməsi üçün hər il Fəaliyyət Planı hazırlanır ki, burada bütün istiqamətlər üzrə  icra etməli işlər əks olunur və  hər bir əməkdaş öz iş planında  bunları nəzərə alır.

Главная страница | Новости | Сотрудники Центра стратегического развития и Отдела обеспечения качества образования СГУ провели встречи на факультетах
Сотрудники Центра стратегического развития и Отдела обеспечения качества образования СГУ провели встречи на факультетах
10-20 сентября директор Центра стратегического развития Сумгаитского государственного университета доц. Гюнель Пашаева и руководитель Отдела обеспечения качества образования Нармин Гасанова приняли участие во встречах, организованных факультетами. Целью встреч было ознакомление сотрудников университета с направлениями деятельности представленных ими структур.
Нармин Гасанова дала информацию об обеспечении качества в образовании. Было проведено широкое обсуждение документов «Политика обеспечения качества» и «Руководство по обеспечению качества (Свод правил)». В завершение своего выступления Нармин Гасанова подчеркнула важность активного участия сотрудников в опросах, подготовленных Отделом обеспечения качества в образовании.
Доц. Гюнель Пашаева проинформировала сотрудников об основных ценностях вуза, о целях и задачах поставленных в Стратегическом плане развития университета и вытекающих из него стратегических мероприятиях. В своем выступлении Гюнель Пашаева отметила, что для реализации поставленных в СПР целей ежегодно составляется План мероприятий, в котором отражаются работы, которые необходимо провести по всем направлениям, и каждый сотрудник должен учитывать их при составлении индивидуального плана работы.