Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Strateji İnkişaf Mərkəzi və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsi fakültələrlə görüş keçirdi
SDU-nun Strateji İnkişaf Mərkəzi və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsi fakültələrlə görüş keçirdi
10-20 sentyabr tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Strateji İnkişaf Mərkəzinin direktoru dosent Günel Paşayeva və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova fakültələr üzrə təşkil olunmuş görüşlərdə iştirak etmişlər. Keçirilən görüşlərin məqsədi strukturların fəaliyyəti barədə universitet əməkdaşlarını məlumatlandırmaq və onların bu istiqamətdə vacib rolu haqqında maarifləndirmə işinin aparılması olmuşdur.
Nərmin Həsənova əməkdaşlara keyfiyyət təminatı haqqında ətraflı məlumat verdi. Keyfiyyət Təminatı Siyasəti sənədi, Keyfiyyət Təminatı Bələdçisi (Qaydalar Toplusu) barədə geniş müzakirələr aparıldı. Nərmin Həsənova çıxışının sonunda Təhsildə Keyfiyyət Təminatı şöbəsi tərəfindən müxtəlif mövzularda hazırlanan sorğularda əməkdaşların fəal iştirak etməsinin vacibliyini vurğuladı.
Daha sonra dosent Günel Paşayeva universitetin missiyası, vizyonu, əsas dəyərləri, Strateji İnkişaf Planında qarşıya qoyulan hədəflər və ondan irəli gələn strateji fəaliyyətlər haqqında əməkdaşları məlumatlandırdı.  Günel Paşayeva çıxışında qeyd etdi ki, SİP – də qarşıya qoyulan hədəflərin həyata keçirilməsi üçün hər il Fəaliyyət Planı hazırlanır ki, burada bütün istiqamətlər üzrə  icra etməli işlər əks olunur və  hər bir əməkdaş öz iş planında  bunları nəzərə alır.

Home | News | STRATEGIC DEVELOPMENT CENTER AND DEPARTMENT OF QUALITY ASSURANCE IN EDUCATION OF SSU HELD A MEETING WITH FACULTIES
STRATEGIC DEVELOPMENT CENTER AND DEPARTMENT OF QUALITY ASSURANCE IN EDUCATION OF SSU HELD A MEETING WITH FACULTIES
On September 10-20, the director of the Strategic Development Center of Sumgayit State University, associate professor Gunel Pashayeva and the head of the department of Quality Assurance in Education, Narmin Hasanova, participated in the meetings organized by faculties. The purpose of the meetings was to inform university employees about the activities of the structures and to educate them about their important role in this direction.
Narmin Hasanova gave detailed information about quality assurance to employees. Discussions  were held on the Quality Assurance Policy document, Quality Assurance Guide (Code of Practice). At the end of his speech, Narmin Hasanova emphasized the importance of employees' active participation in surveys prepared by the department of Quality Assurance in Education.
Later, associate professor Gunel Pashayeva informed the employees about the university's mission, vision, main values, goals set in the Strategic Development Plan and strategic activities arising from it. In her speech, Gunel Pashayeva noted that an Action Plan is prepared every year for the implementation of the goals set in SDP, which reflects the measures to be carried out in all directions, and each employee takes them into account in his work plan.