Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız “Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzi”MMC-nin keçirdiyi təlim kursunda sertifikata layiq görüldülər
Əməkdaşlarımız “Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzi”MMC-nin keçirdiyi təlim kursunda sertifikata layiq görüldülər
Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin “Əqli Mülkiyyət  Milli Təlim Mərkəzi” MMC-nin təşkilatçılığı ilə “İxtira, faydalı model və sənaye nümunələrinə dair hüquqlar” mövzusunda təlim kursu keçirilmişdir.
Təlimin keçirilməsində məqsəd müəlliflik  hüquqları, ixtira, faydalı model, sənaye nümunəsi  və  əqli mülkiyyətin ümumi qaydaları haqqında əsas biliklərə nail olmaqdır.
Təlim kursu əqli mülkiyyət obyektlərinin qeydiyyata alınması, onlardan istifadə hüquqları haqqında və əqli mülkiyyət sahəsində beynəlxalq konvensiya, müqavilə və sazişlərin Azərbaycan Respublikası ərazisində qüvvədə olması barədə ətraflı məlumatları təmin edirdi.
Təlim kursunda Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin, Azərbaycan Texniki Universitetinin, Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları iştirak edirdilər.SDU-dan: İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dosenti Gülbəs Rüstəmova və Elmi hissənin baş metodisti Şəfaqət Məmmədova da iştirak etmişdilər.
“Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzi” MMC-nin direktoru Zahir Hacıyev təlim kursunu yüksək balla başa vuran universitet əməkdaşlarımıza sertifikat təqdim etdi.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ вручили сертификаты на курсах обучения организованных Национального центра интеллектуального капитала
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Сентябрь 2023 17:00
Сотрудники СГУ вручили сертификаты на курсах обучения организованных Национального центра интеллектуального капитала
При организации ООО «Национальный учебный центр интеллектуальной собственности» Агентства интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики проведен обучающий курс «Права на изобретения, полезные модели и промышленные образцы».
Целью обучения является получение базовых знаний в области авторского права, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов и общих правил интеллектуальной собственности.
В ходе учебного курса была предоставлена ​​подробная информация о регистрации объектов интеллектуальной собственности, правах на их использование, действительности международных конвенций, контрактов и соглашений в области интеллектуальной собственности на территории Азербайджанской Республики.
В учебном курсе приняли участие сотрудники Азербайджанского Государственного университета нефти и промышленности, Азербайджанского Технического университета и Сумгайытского государственного университета, доцент факультета экономики и менеджмента Гюльбес Рустамова и старший методист научного отдела Шафагат Мамедова. СГУ.
Директор ООО «Национальный учебный центр интеллектуальной собственности» Захир Гаджиев вручил сертификат сотрудникам нашего университета, завершившим курс обучения с высокими оценками.