Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru payız imtahan sessiyasının gedişini izlədi
Yanvarın 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov fakültələrdə keçirilən imtahan prosesini  izlədi və tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlandı.
Rektor professor Elxan Hüseynov imtahan prosesinin gedişi ilə əlaqədar tələbələrin fikirlərini və onları maraqlandıran sualları dinlədi. Universitetdə tələbələrin tədrisi üçün geniş imkanların yaradıldığını bildirən rektor sessiyanın şəffaf, obyektiv, qərəzsiz və mövcud qaydalara uyğun keçirilməsi üçün bütün tədbirlərin görüldüyünü vurğuladı. Qeyd etdi ki, SDU-da da 2022−2023-cü tədris ili payız semestrinin imtahan sessiyası Elm və Təhsil Nazirliyinin mövcud qaydalarına uyğun təşkil edilib, universitetdə sessiyanı normal şəraitdə, obyektiv başa çatdırmaq məqsədilə hər cür şərait yaradılıb.Tələbələrin biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi qarşıya məqsəd qoyulub. Belə ki, universitetdə Operativ qərargah və “Qaynar xətt” fəaliyyət göstərir. Qiymətlərindən narazı olan tələbələr apelyasiya komissiyasına ərizə ilə müraciət edə bilərlər. Bununla yanaşı, SDU-nun fəaliyyətinə ictimai nəzarətin həyata keçirilməsi, eləcə də imtahan sessiyasının obyektiv və şəffaf şəraitdə keçirilməsi barədə ictimaiyyəti məlumatlandırmaq məqsədilə  universitetin rektorluğu yanında İctimai Nəzarət və Məsləhət Şurası yaradılıb. Təbii ki, bütün bunlar imtahanların tam obyektivliyinin təmin olunmasına xidmət edir.
Tələbələr yaradılan şəraitdən və imtahanların gedişindən razı qaldıqlarını bildirərək, sualların hamısının semestr boyu keçdikləri mövzuları əhatə etdiyini diqqətə çatdırdılar.

Главная страница | Новости | Ректор СГУ наблюдал за ходом зимней экзаменационной сессии
5 января ректор Сумгаитского государственного университета проф. Эльхан Гусейнов наблюдал за экзаменационным процессом, проводимым на факультетах, и интересовался мнением студентов о ходе экзаменов.
Ректор проф. Эльхан Гусейнов выслушал студентов и ответил на интересующие их вопросы, касающиеся хода экзаменационного процесса. Ректор подчеркнул, что в университете были созданы все необходимые условия для обучения студентов, а также приняты меры для проведения экзаменов объективно и в соответствии с действующими правилами. Проф. Эльхан Гусейнов отметил, что экзаменационная сессия осеннего семестра 2022-2023 учебного года в СГУ организована в соответствии с действующими положениями Министерства науки и образования. Основной целью принятых мер является объективная оценка знаний учащихся. В университете действуют оперативный штаб и «Горячая линия».Студенты, несогласные своими оценками, могут обратиться в апелляционную комиссию. Кроме того, при ректорате университета создан Общественный контрольно-консультативный совет в целях информирования общественности об осуществлении общественного контроля за деятельностью СГУ, а также проведения экзаменационной сессии.
Студенты выразили удовлетворение созданными условиями и ходом экзаменов и отметили, что все экзаменационные вопросы касались тем, которые они изучали в течение семестра.