Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun prorektoru YAP İdarə Heyətinin üzvü seçildi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Yeni Azərbaycan Partiyasının Sədri cənab İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident, Yeni Azərbaycan Partiyasının Sədrinin müavini Mehriban xanım Əliyeva qurultayın işində iştirak etdilər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Yeni Azərbaycan Partiyasının Sədri cənab İlham Əliyev qurultayda videoformatda geniş məruzə ilə çıxış etdi.
Sonra Yeni Azərbaycan Partiyasının ötən dövr ərzində gördüyü işlər, qazanılmış uğurlar və qarşıda duran vəzifələrlə bağlı qurultay nümayəndələrinin çıxışları dinlənildi.
Qurultayda yekun olaraq təşkilati məsələlər müzakirə edildi.
Qəbul edilmiş qərar əsasında Yeni Azərbaycan Partiyasının 40 nəfərdən ibarət İdarə Heyəti, 13 nəfərdən ibarət Təftiş Komissiyası və yeni qurum olaraq YAP-ın Veteranlar Şurasının 35 nəfərlik tərkibi təsdiq edilmişdir.
Qurultayda həmçinin Azərbaycan Xalq Demokratik Partiyasının, Azərbaycan Kəndli Partiyasının, Milli Qurtuluş Partiyasının, Azərbaycan Yurddaş Partiyasının, Azərbaycan Milli Hərəkat Partiyasının və Azərbaycan Demokratik Sahibkarlıq Partiyasının Yeni Azərbaycan Partiyasına birləşmək haqqında müraciətləri qəbul edildi.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Yeni Azərbaycan Partiyasının Sədri cənab İlham Əliyev qurultayda videoformatda yekun nitq ilə çıxış etdi.
Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) VII qurultayında partiyanın yeni İdarə Heyəti formalaşdı.
İdarə Heyətinə seçilən üzvlər arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin Humanitar məsələlər üzrə prorektoru, YAP Sumqayıt Şəhər Təşkilatının sədri Ramiz Hüseynov da var.
SDU-nun kollektivi prorektor, YAP Sumqayıt şəhər təşkilatının sədri Ramiz Hüseynovu 40 nəfərdən ibarət olan İdarə Heyətinə yeni üzvü seçilməsi münasibətilə təbrik edir.

Yerləşdirilmə tarixi : 06 March 2021 23:24
President of the Republic of Azerbaijan, Chairman of the New Azerbaijan Party Mr. Ilham Aliyev and First Vice-President, Deputy Chairman of the New Azerbaijan Party Mehriban Aliyeva attended the Congress.
Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, delivered a speech in video format at the congress.
Then the speeches of the congress representatives were heard on the work done by the New Azerbaijan Party over the past period, its achievements and the tasks ahead.
Finally, organizational issues were discussed at the congress.
On the basis of the decision, the 40-member Board of the New Azerbaijan Party, the 13-member Inspection Commission and the 35-member composition of the YAP Veterans Council as a new body were approved.
The congress also accepted the appeals of the People's Democratic Party of Azerbaijan, the Azerbaijan Peasant Party, the National Salvation Party, the Azerbaijan Citizens Party, the Azerbaijan National Movement Party and the Azerbaijan Democratic Entrepreneurship Party to join the New Azerbaijan Party.
Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, Chairman of the New Azerbaijan Party, made a closing speech at the congress in video format.
At the VII Congress of the New Azerbaijan Party (NAP), a new Board of the party was formed.
Among the members elected to the Board is Ramiz Huseynov, Vice-Rector for Humanitarian Affairs of Sumgayit State University, Chairman of the Sumgayit branch of the New Azerbaijan Party.
The staff of SSU congratulates the vice-rector, chairman of the YAP Sumgayit city organization Ramiz Huseynov on his election as a new member of the 40-member Board.