Əsas səhifə | Xəbərlər | Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının əməkdaşları və tələbələr “Quba Soyqırımı Memorial Kompleks”ini ziyarət etdilər
Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının əməkdaşları və tələbələr “Quba Soyqırımı Memorial Kompleks”ini ziyarət etdilər
Tarix və coğrafiya fakültəsinin Azərbaycan və Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının əməkdaşları tələbələri ilə birgə XIX əsrdə Azərbaycanın tarixi torpaqlarında məskunlaşdırılmış ermənilər tərəfindən Azərbaycan xalqına qarşı törədilmiş soyqırımı cinayətlərindən birinin tarixi şahidi olan Quba şəhərində ”Soyqırımı Memorial Kompleksi”ni ziyarət etdilər. Tələbələr Qubada ermənilər tərəfindən qəddarcasına törədilmiş qanlı cinayətin izləri ilə əyani şəkildə tanış oldular.
“Quba Soyqırımı Memorial Kompleksi”nin direktoru Rəxşəndə xanım Bayramova və bələdçi Ülkər xanım Zeynalova universitetimizin müəllim və tələbə heyətini qarşıladı, Qubada qəddarcasına törədilmiş soyqırımı haqqında Azərbaycan və Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının əməkdaşları və tələbələr ilə ətraflı fikir mübadiləsi apardılar.

Home | News | COLLABORATORS OF DEPARTMENT OF AZERBAIJANI AND EASTERN EUROPEAN NATIONS’ HISTORY AND STUDENTS VISITED “GUBA GENOCIDE MEMORIAL COMPLEX”
Yerləşdirilmə tarixi : 02 April 2019 14:35
COLLABORATORS OF DEPARTMENT OF AZERBAIJANI AND EASTERN EUROPEAN NATIONS’ HISTORY AND STUDENTS VISITED “GUBA GENOCIDE MEMORIAL COMPLEX”
Collaborators of the Department of Azerbaijani and Eastern European nations’ history of History and geography faculty and students visited “Genocide Memorial Complex” in Guba city, which is a historical witness of one of the genocide crimes of Armenians against Azerbaijani people, which were settled in historical lands of Azerbaijan in XIX century. The students got acquainted with vestiges of bloody crime committed brutally by Armenians in Guba.
Director of “Guba Genocide Memorial Complex” Rakhshanda Bayramova and guide Ulkar Zeynalova met students and lecturers of the University and gave wide information about massacre committed savagely in Guba.