Əsas səhifə | Elanlar | Azərbaycan tarixi fənni üzrə Olimpiadının nəticələri
Azərbaycan tarixi fənni üzrə Olimpiadının nəticələri

Sumqayıt şəhər məktəblərinin VIII sinif şagirdləri arasında Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibəti ilə keçirilmiş

Azərbaycan tarixi fənn olimpiadasının

Nəticələri

Soyadı, adı, atasının adı

Sinif

Məktəb

Düzgün cavab sayı

Düzgün cavab faizi

Cavadov  Xansuvar Elvin

8

TTEL

46

92

Abbasov Cəlal Murad

8

TTEL

45

90

Abdullayeva Fidan Teymur

8

12

41

82

Vəlimətova Arzu Şair

8

TTEL

41

82

Xəlilli Turan Vəhəd

8

Təfəkkür

40

80

Şərifova  Mairə Vahid

8

TTEL

40

80

Cəbiyeva Nəzrin Qabil

8

5

39

78

Mirzəyev Vahid Nadir o

8

10

39

78

Ələkbərov Səyyad Firuzə

8

39

39

78

Nəsirov İsmayıl Malik

8

Təfəkkür

39

78

Pənahlı Rüstəm Rövşən oğlu

8

TETG

39

78

Əzizova  Firuzə Şıxəli

8

TTEL

39

78

İsayev  Cavidan Elçin

8

TTEL

39

78

Mirzəyeva Aygün Rəşad

8

27

38

76

Məmmədli Hilal Rafiq

8

Təfəkkür

38

76

Bahadurova Səbinə Şəfi

8

7

37

74

Səfərli Muraz Elman oğlu

8

TETG

37

74

Hüseynzadə Rauf Bəxtiyar

8

TTEL

37

74

Niftəliyeva  Vəfa  Nizami

8

11

36

72

Akifzadə Aydan İlham

8

14

36

72

Hümbətov Elvin Bayram oğlu

8

TETG

36

72

Ağazadə  Elvin  Yaşar

8

TTEL

36

72

Əliməmmədova Nərgiz Babək qızı

8

3

35

70

Musayev Elşad Ramin

8

40

35

70

Bədəlova ZeynəbVüqar

8

İstedad

35

70

Bədəlova  Dilarə Emin

8

TTEL

35

70

Cabbarov Saleh Taleh

8

TTEL

35

70

Məmmədova Muradə Əlimurad

8

2

34

68

Əsgərxanov Ramazan Mahir

8

18

34

68

Bədəlov Rizvan Rauf

8

43

34

68

Bayramova Cəmilə Ceyhun

8

Təfəkkür

34

68

Əhmədli Röya Cavanşir qızı

8

TETG

34

68

Məmmədov Təhməz Ehtiram oğlu

8

TETG

34

68

Mehbalalı Əli Vaqif

8

TTEL

34

68

Kazımov Murad

8

23

33

66

Yusifli  Ülvi  Sadir

8

38

33

66

Məmmədova Nərminə Oktay qızı

8

41

33

66

Byarmova Fidan Mahmud

8

TTEL

33

66

Əliyeva Leyla Tofiq

8

6

32

64

Mürsəlova Həcər Azad

8

16

32

64

Mustafayev Rəvan Anar

8

31

32

64

Şəmmədli Gülgün Hümmət

8

Təfəkkür

32

64

Rəcəbli Nigar Şahin qızı

8

TETG

32

64

Qasımzadə Vəfa zaur

8

22

31

62

Əhmədova  Aytac  Əlabbas

8

26

31

62

İbadov  Ərus  Hikmət

8

29

31

62

Xələfova Gülnarə Mübariz qızı

8

33

31

62

Misirxanova AyşənValeh

8

42

31

62

Quliyev Fuad Anar oğlu

8

TETG

31

62

Cəfərov Rüstəm Şamil oğlu

8

TETG

31

62

Zöhrablı Yusif  İlham oğlu

8

TETG

31

62

Həsənov Emin

8

23

30

60

Qafarova Jalə Nüsrət

8

25

30

60

Şükürova Aytən Cavanşir

8

34

30

60

Bayramova Gözəl Xanoğlan

8

40

30

60

İbrahimova  Zəhra Namiq

8

İstedad

30

60

Əmirli Şəms Asif

8

İstedad

30

60

Abuşov Məhəmməd Müşfiq

8

TTEL

30

60

Ağaməmmədzadə Hökümə Elşən

8

İstedad

29

58

Muradi Şəmsi Xəlil

8

1

28

56

Cənkəl Ferhad Remzi

8

4

28

56

Qəhrəmanova Aygün Mirzəddin

8

5

28

56

Ələkbərli Röya İlyas

8

34

28

56

Ağayeva Vüsalə Samir

8

37

28

56

Mirzəbabayev Elxan Çingiz

8

8

27

54

Rzazadə Rəsul Qabil

8

13

27

54

Əkbərov Səbuhi Çingiz

8

34

27

54

Hüseynov İbrahim Mehman

8

39

27

54

Yaqubov Nəcəf  Əliqismət

8

40

27

54

Kazımlı Ləman Fərman

8

İstedad

27

54

Bağırov Tofiq Fuad

8

28

26

52

İslıamzadə Xəyalə  Həbib

8

İstedad

26

52

Nəmiyeva Tünzalə Ələkbər qızı

8

TETG

26

52

Qarazadə Lamiyə Elşad

8

İstedad

25

50

Mustafayeva Kəmalə Yaşar qızı

8

33

24

48

Nəbiyeva Əfsanə Əlişirin

8

39

24

48

Quliyev Azər Faiq

8

24

23

46

Ağazadə Kamran  Elman

8

36

21

42

Əlyarova Nərgiz Nəbi

8

7

19

38

Abbaszadə Nuray Xasay

8

İstedad

19

38

Abdurəhmanov  Kamil  Abdurəhman

8

17

18

36

Dadaşzadə Ayxan Mahir

8

42

17

34

 

Sumqayıt şəhər məktəblərinin IX sinif şagirdləri arasında Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibəti ilə keçirilmiş

Azərbaycan tarixi fənn olimpiadasının

Nəticələri

Soyadı, adı, atasının adı

Sinif

Məktəb

Düzgün cavab sayı

Düzgün cavab faizi

Vəliyeva Nərmin Məhərrəm

9

18

37

74

Mircəfər Seyidhəzrətəli Məmmədağa

9

5

36

72

Mustafazadə Murad

9

14

36

72

Bağırova Nərmin Vüqar

9

19

36

72

Abbasov Rəhim Vüqar

9

TTEL

36

72

Nəsirov  Eyvaz Ruslan

9

TTEL

35

70

Avdilov Cahid Teymur

9

39

32

64

Ağamalıyev Məhəmməd Niyaməddin

9

TTEL

32

64

İbrahimova Maarifə İbrahim

9

26

28

56

Həziyeva Sevil Firuz qızı

9

TETG

28

56

Hüseynov Cahangir Elşən

9

TTEL

28

56

Ağamalıyev Əli Niyaməddin

9

TTEL

28

56

Məmmədov Zahid Ali

9

28

27

54

Əsgərova    Ayşən   Fəxrəddin

9

29

27

54

Əsədov Mətləb Eldəniz oğlu

9

TETG

27

54

Osmanova   Nübar  İlqar

9

29

26

52

Rzayeva Ləman Etibar qızı

9

TETG

26

52

Kərimli Kərim Yaşar

9

TTEL

26

52

Səfərova Mənzər Əmir

9

9

25

50

Paşazadə Zinyət Ceyhun q

9

10

25

50

Səmədov Nihad Maqsud

9

31

25

50

İmanov İsrafil Güloğlan

9

36

25

50

Paşayev Xəyyam Azər

9

1

24

48

Babaliyeva Türkan Zahid

9

6

24

48

Kərimova Nərminə İlqar

9

16

24

48

Məmmədli İlham Qabil

9

34

24

48

Bədəlzadə Murad Vüsal

9

35

24

48

Tağızadə Hüseyn Vüqar

9

43

24

48

Süleymanzadə Tərlan Eyvaz

9

İstedad

24

48

Bayramlı Pərviz Nofəl

9

TTEL

23

46

Əliyeva Fatimə Şəhriyar

9

9

22

44

Hüseynli Aygün Müqtədir qızı

9

41

22

44

Hacıyeva  Nərgiz Rövşən

9

TTEL

22

44

Həsənov Sərxan Asif

9

22

21

42

Nabalıyev  Azad  Akif

9

38

21

42

Miranlı Ayan Rövşən

9

Təfəkkür

21

42

Hüseynzadə Yusif İlham

9

TTEL

21

42

Cahangirov Rəşad Vüsal

9

31

20

40

Rəhimli Nail Rüfət oğlu

9

TETG

20

40

Mehdili İlyas Mehdi

9

24

19

38

Yusifov Ülvi İlqar

9

25

19

38

İsmayılzadə Ərturqut Sultanməhəmməd

9

Təfəkkür

19

38

Quluzadə Çinarə Kərim

9

TTEL

19

38

Abdullayev  Fərid Yaşar

9

TTEL

19

38

Babayev İbrahim Qoşqar

9

8

18

36

Əliyeva Kəmalə

9

23

18

36

Maksudova  Səbinə Nazim

9

30

18

36

Həsənli   Sənubər  Əliyəddin

9

17

17

34

Paşayev Qaçay Namiq

9

34

17

34

Əzimzadə Aysu Fariz

9

37

17

34

Kərimli Yaşar Fərhad

9

TTEL

17

34

Səfərov Müşfiq  Teymur

9

13

16

32

Cəbiyeva Fidan Natiq qızı

9

3

15

30

Şirinova Şəbnəm Zahir

9

8

15

30

Nəcəfov Emil Rəfi

9

34

15

30

Abdullazadə Günay

9

23

14

28

Əhmədova Mərcan Rafiq

9

39

14

28

Məmişova Sərmayə Faiq

9

27

13

26

Bayramova Aysel  Şaiq

9

İstedad

13

26

Şeydayeva Əminə Elman

9

Təfəkkür

13

26

Cəfərova  Lamiyə Elman

9

TTEL

13

26

Həsənli Aydın İbrahim

9

14

12

24

Ağayeva Aytən Rahim

9

42

6

12

 

Sumqayıt şəhər məktəblərinin X sinif şagirdləri arasında Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibəti ilə keçirilmiş

Azərbaycan tarixi fənn olimpiadasının

Nəticələri

Soyadı, adı, atasının adı

Sinif

Məktəb

Düzgün cavab sayı

Düzgün cavab faizi

Abdullayeva Sona Saleh

10

21

46

92

Abdullayeva Sevda Sahib

10

34

37

74

Kərimova Roza Eldəniz

10

İstedad

36

72

Abdullayeva Fatma Abdulla

10

8

35

70

Rüstəmlilər Günel  Zaur

10

11

35

70

İmanzadə Ziya Şükür

10

26

35

70

Süleymanlı Rəşad Yaşar oğlu

10

TETG

35

70

Məmmədov Kənan Zakir

10

TTEL

35

70

Cavadova Səbinə İlqar

10

27

34

68

Abbasova Ülkər Nazim

10

35

34

68

Abdullayev Şahismayıl Şahmar

10

43

34

68

Bəşirova Səbinə Tofiq

10

31

32

64

Qasımlı Aydın Aqil oğlu

10

TETG

32

64

İlyaslı  Ağazahir  Rəşad

10

2

31

62

Məmmədzadə Mətin İlqar o

10

10

31

62

Əsədov Aqil Zaur

10

4

30

60

Səfərova Gülü Xəlil

10

4

29

58

Əlizadə  Hüseyn  Məmməd

10

38

29

58

Pirişli Sədəf Eldəniz

10

12

27

54

Abdullayeva Günay  Vüqar

10

28

27

54

Bəbirli Əfsanə Cəlal

10

34

27

54

Kərimli Aysu Qoşqar

10

34

27

54

Səfiyev Elmin Rasim

10

Təfəkkür

26

52

Gülbabayeva Aytəkin

10

23

25

50

Məmmədova Gülşən Sahib

10

40

25

50

İskəndərova Aidə Alik qızı

10

TETG

25

50

Ağayeva Gülarə

10

19

24

48

Hacıyeva Ziba Tağı

10

7

23

46

Qasımova Şəbnəm

10

23

23

46

Oruclu Məsud Mürvət oğlu

10

TETG

23

46

Şirinova Aynur Ceyhun

10

34

22

44

Novruzova Könül Mahir

10

31

21

42

Muradova Nərmin Faiq

10

36

21

42

Mirzəliyeva Türkan Ərşad qız

10

TETG

20

40

Soltanov Cavid Ədalət

10

9

18

36

İmanlı Röya İlqar

10

16

18

36

Kazımova Əntiqə Aydın

10

40

18

36

Ağakişiyev Habil Asəf

10

43

18

36

Muradov Yusif Cəsarət

10

25

17

34

Məmmədova  Qumral  İlqar

10

17

16

32

İbrahimova Nəzrin Rövşən

10

39

16

32

Nəzərli Sona Ehtiram

10

37

15

30

İbrahimov Yusif Müşfiq oğlu

10

41

15

30

Hüseynəliyeva Fatimə Arif

10

39

14

28

Əhmədova Şəmsinur Oqtay

10

1

13

26

Əliyeva Ləman Azad

10

5

12

24

Cəfərov Rauf Rizvan

10

9

11

22

Abdullayeva Aynur Yaşar

10

30

11

22

Bünyatova Mədinə  Qəhraman

10

40

11

22

 
Sumqayıt şəhər məktəblərinin XI sinif şagirdləri arasında Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibəti ilə keçirilmiş

Azərbaycan tarixi fənn olimpiadasının

Nəticələri

Soyadı, adı, atasının adı

Sinif

Məktəb

Düzgün cavab sayı

Düzgün cavab faizi

Abiyeva Zülfiyyə

11

23

42

85,7

Əliyeva Aytac Elşad qızı

11

TETG

42

85,7

İsmayılov Əli Seyran

11

27

41

83,7

Əmrahova Nəzrin Müzəffər qızı

11

TETG

41

83,7

Məhərrəmov Amil Kamil oğlu

11

TETG

41

83,7

Allahverdiyev Hüseyn Nazim oğlu

11

TETG

40

81,6

Mircəfərova Leyla Məmmədağa

11

5

38

77,6

Qədirov Əkbər Əflatun

11

18

37

75,5

Məmmədzadə Emil  Azər

11

2

36

73,5

Məmmədli Balamirzə Aydın o

11

10

35

71,4

Əhmədova    Aygün  Etibar

11

17

35

71,4

Şükürova Məlahət Məlahət Qədir

11

TTEL

35

71,4

Əbdürəhimanov Tərlan Bəhram

11

1

34

69,4

Qədimova Aynur  Aftandil

11

14

31

63,3

Məmmədli Nihad Vüqar

11

Təfəkkür

31

63,3

Əjdərli Əjdər Vüqar

11

26

30

61,2

Həsənli Elnarə

11

23

29

59,2

Hüsüyeva Aytən Nadir

11

24

29

59,2

Əliyev Murad Baloğlan

11

22

28

57,1

Mirzəyeva  Aytac  Nizami

11

32

28

57,1

Nəcəfova Ruhanə Vəkil qızı

11

33

28

57,1

İsmayılzadə Abdulla Qulam

11

7

26

53,1

Ağayeva Cənnət Elçin

11

43

26

53,1

Novruzova Asya İsmayıl

11

43

24

49,0

Hümbətəliyeva Günay  Vüqar

11

28

23

46,9

Həsənov  Seymur  Həsən

11

38

23

46,9

Hümbətova   Səkinə  Kazım

11

29

22

44,9

İsmayılbəyli Şamo Qədir

11

12

21

42,9

Xankişiyeva Nəzrin Seymur qızı

11

33

21

42,9

Dadaşov Aqşin Səyyah oğlu

11

TETG

21

42,9

Məmmədova Cəmalə Firdovsi

11

6

20

40,8

Hüseynova Gülüm İlqar

11

36

20

40,8

Cabbarova Sənəm Saxiloviç

11

Təfəkkür

18

36,7

Mehdiyev Elçin Heydər

11

25

15

30,6

Hüseynova Aytac Natiq

11

39

11

22,4

İsayev Cavid Ramiz oğlu

11

3

8

16,3

Cəfərov Fərid Həmid oğlu

11

41

8

16,3

 

ÜNVAN
ƏLAQƏ VASİTƏLƏRİ
SUMQAYIT DÖVLƏT UNİVERSİTETİ
Sumqayıt, Azərbaycan
43cü məhəllə
AZ5008
TEL: +994-18 642-16-20
FAKS: +994-18 642-02-70
E-MAIL: info@sdu.edu.az