Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız inkluziv təcrübə təlimində iştirak etdilər
Noyabrın 13-dən 14-dək Park İnn oteldə British Council Azərbaycan və Mədəniyyət Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Unlimited” proqramı çərçivəsində müxtəlif sahələrdən olan mütəxəssislər üçün innovativ inklüziv təcrübələrilə bağlı təlimlər təşkil edildi.
“Unlimited” proqramı ölkəmizdə məhdud imkanlı insanlar tərəfindən yaradılan incəsənəti dəstəkləmək məqsədi daşıyır. Təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları: Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri dosent Aytəkin Məmmədova və Xarici dillər kafedrasının baş müəllimi Təranə Quliyeva iştirak etdilər.
Tədbirin əsas məqsədi müxtəlif sektorlarda işləyən peşəkarları əlilliyi olan insanların hüquq və imkan bərabərliyi məsələləri ilə tanış etmək və iş yerlərində innovativ və inklüziv təcrübələrin tətbiqi üçün ideyalar hazırlamaqdan ibarət idi. Təlimlər Böyük Britaniyanın “Shape Arts” təşkilatını təmsil edən Barbara Lisicki və Zoe Partington tərəfindən aparıldı.

Главная страница | Новости | Сотрудники университета приняли участие на тренингах по инклюзивной практике
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Ноябрь 2018 12:45
Сотрудники университета приняли участие на тренингах по инклюзивной практике
С 13 по 14 ноября при организационной поддержке British Council Азербайджан и Министерства культуры в отеле Park İnn в рамках программы “Unlimited” состоялись тренинги для специалистов различных областей, связанные с обсуждением инновативной инклюзивной практики.
Программа “Unlimited” рассчитана на поддержку творческой деятельности лиц с ограниченными возможностями в нашей стране.
На тренингах участвовали сотрудники Сумгаитского государственного университета: зав. кафедрой педагогики и психологии доцент Айтекин Мамедова и ст. преподаватель кафедры иностранных языков Тарана Гулиева.
Целью тренинга являлось ознакомление специалистов, работающих в различных секторах, с вопросами прав и возможностей лиц, имеющих инвалидность, подготовка идей для применения инклюзивной практики. Тренинги проводились под руководством Барбары Лисички и Зое Партингтон, представителей организации “Shape Arts” Великобритании.