Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+ EQAC layihəsi çərçivəsində növbəti görüş keçirildi
ERASMUS +EQAC layihəsi çərçivəsində oktyabrın 9- dan 11-dək Bakı Biznes Universitetində növbəti görüş keçirildi.
Görüşün məqsədi Avropa ekspertləri tərəfindən layihədə tərəfdaş olan Azərbaycan Universitetlərinin hazırladığı Özünü Dəyərləndirmə hesabatlarının təhlili, Azərbaycan universitetlərində keyfiyyət təminatının cari vəziyyətinin müzakirəsi, yekun hesabatların hazırlanmasıdır.
“Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Təminat Mərkəzlərinin Yaradılması və İnkişaf Etdirilməsi (EQAC)” adlı layihənin görüşündə Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin müdiri dosent Xəlil Alıyev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri, t.f.d. Samirə Məmmədova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının 0.5 ştat laborantı Nihad Hüseynov,Tarix, onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Sarvan Bədəlov və Filologiya fakültəsinin magistrantı Həzrət Abbasov iştirak etdilər.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə yanaşı, layihədə tərəfdaş qismində iştirak edən digər Azərbaycan ali təhsil müəssisələri və Avropa partnyorları olan İspaniyanın Alikante Universiteti, İngiltərənin Middlesex Universiteti, Litvanın SMK Tətbiqi Elmlər Universiteti və EKT Akkreditasiya Təşkilatı, İsveçdən KHT Kral Texnologiya İnstitutunun nümayəndələri iştirak etdilər.
Görüş zamanı tədrisdə keyfiyyət təminatı ilə bağlı keçirilən müsahibələrdə SDU-nun magistrantı Həzrət Abbasov fəal iştirak etdi. Avropa universitetləri ilə layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı, universitetlərdə yeni layihə komandalarının yaradılması barədə təkliflər irəli sürüldü, təqdim olunan layihələrin sayının artırılması və Avropa universitetləri tərəfindən yazılan layihələrdə Azərbaycan universitetlərinin iştirakının təmin olunması məsələləri müzakirə edildi. Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində keyfiyyət təminatı sistemində ehtiyac və boşluqların təhlili haqqında fikir mübadiləsi aparıldı. Müzakirələrin sonunda Avropa tərəfdaşlarının ekspertlərinin rəyləri dinlənildi.

Главная страница | Новости | Проведена очередная встреча в рамках проекта ERASMUS+ EQAC
С 9 по 11 октября в Бакинском университете бизнеса состоялась очередная встреча в рамках проекта ERASMUS+ EQAC.
Целью проекта был анализ отчетов о самооценке, подготовленный университетами Азербайджана, обсуждение текущего состояния обеспечения качества, подготовка итоговых отчетов.
На встрече по проекту «Создание и развитие Центров обеспечения качества в университетах Азербайджана» (EQAC) участвовали проректор по организации учебного процесса и технологиям обучения доцент Натиг Талыбов, декан факультета экономики и управления доцент Айнура Яхъяева, зав. Отделом оценивания и контроля качества доцент Халил Алыев, зав. Отделом международного сотрудничества, д.ф.и.Самира Мамедова, лаборант (0,5 шт.) кафедры Азербайджанского языка и методики его преподавания Нихад Гусейнов, ст. преподаватель кафедры истории и методики её преподавания Сарван Бадалов и магистрант факультета филологии Хазрат Аббасов.
Наряду с Сумгаитским государственным университетом в мероприятии в качестве партнеров участвовали другие азербайджанские и европейские вузы, как Университет Аликанте Испании, Мидлсекский Университет Англии, Литовский университет прикладных наук (SMK), Аккредитационная организация EKT, Королевский технологический институт EKT.
В интервью, которые проводились в связи с обеспечением качества занятий, активное участие принял магистрант Хазрат Аббасов. Были проведены обсуждения по проектам с европейскими университетами, внесены предложения о создании новых команд по выполнению проектов, обеспечению участия азербайджанских вузов в проектах европейских университетов. Также состоялся обмен мнениями по анализу недостатков, имеющихся в системе обеспечения качества. Затем были заслушаны мнения экспертов европейских партнеров.
В заключение присутствующим были выданы сертификаты за тренинг, который состоялся в июне текущего года.