Əsas səhifə | Xəbərlər | Education Azerbaijan 2018 təhsil sərgisi ilə əlaqədar görüş keçirildi
2018-ci ilin oktyabr ayında keçiriləcək “Education Azerbaijan–2018” adlı təhsil sərgisi ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə müxtəlif görüşlər həyata keçirilir. Onlardan biri də sentyabrın 11-də Hyatt Regency hotelində keçirilən “Sərgidən səmərəli istifadə” adlı seminar oldu. Sumqayıt Dövlət Universitetini bu tədbirdə  Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin metodisti Aliyə Xəlilbəyli təmsil etdi.
Görüşdə 30 nəfərə yaxın müxtəlif universitetlərin nümayəndələri,  müəssisə rəhbərləri və mətbuat xidmətinin nümayəndələri  iştrak etdilər. Həmçinin Təhsil Nazirliyi Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi, Sabah qrupları, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi yanında Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi, Fransız-Azərbaycan Universiteti, Maarifçi Tələbə Kredit Fondu və Celte LLC(CELT Colleges) və digər qurumlar iştrak etdilər. Görüşün məqsədi sərgilərdə iştirak təcrübəsini  sistemləşdirmək və daha da zənginləşdirmək, “özünə kənardan nəzər salmaq” və geniş yayılmış xəta və stereotiplərdən uzaqlaşmağa şərait yaratmaq, habelə sərgilərdə maksimum nəticələr əldə etmək üçün nə etmək, ən əsası isə, necə etmək lazım olduğunu göstərməkdir. Eyni zamanda müxtəlif universitetlər, müəssisə və təşkilatlar haqqında ziyafət iştirakçılarına məlumat vermək, müəssisələr arasında əlaqələrin genişləndirmək idi.
Sərgi təşkilaçısı olan CEO şirkəti baner, stend, buklet, reklam çarxlarının əhəmiyyəti və səmərəliliyini vurğuladılar. Tədbirdə sərgilənəcək layihələrin vacibliyi, SWOT analizinin rolu kimi məsələlərə toxunuldu.
Görüşdə ayrı-ayrı təhsil müəssisələrinin nümayəndələri gələcək əməkdaşlığın prespektivləri haqqında müzakirələr keçirdilər və fikir mübadiləsi apardılar.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti “Education Azerbaijan–2018” təhsil sərgisində iştirak üçün gərgin hazırlıq işləri aparır.

Главная страница | Новости | Состоялась встреча, связанная с образовательной выставкой “Education Azerbaijan–2018”
Состоялась встреча, связанная с образовательной выставкой “Education Azerbaijan–2018”
В октябре 2018-го года в связи с образовательной выставкой “Education Azerbaijan–2018” при поддержке Министерства образования  будут проводиться различные мероприятия. 11 сентября в отеле Hyatt Regency состоялся семинар на тему «Участие в образовательной выставке –путь к дальнейшему эффективному развитию». Сумгаитский государственный университет на семинаре представляла методист Отдела международного сотрудничества Алия Халилбейли. На семинаре участвовали более 30 представителей различных университетов,  руководителей предприятий и служб СМИ, а также такие организации как Республиканский Центр развития детства и юношества, группа Сабах, Государственное агентство по профессиональному образованию при Министерстве образования АР,  Французско –азербайджанский университет,  Студенческий кредитный фонд  просвещения и Celte LLC(CELT Colleges) и др. Цель выставки-систематизировать и обогатить практику участия на выставке,  создать условия для «взгляда на себя со стороны» и  устранения сложившихся стереотипов,  а самое главное –показать как добиться максимального успеха на выставке и как это сделать. Также выставка имеет своей целью ознакомить участников с различными университетами,  предприятиями и организациями,  наладить и расширить связи между ними.
Организатор выставки компания СЕО ознакомила участников семинара с банерами,  стендами,  буклетами,  рекламными роликами. Было сказано об их роли и значении на выставке. Также была дана информация о проектах,  которые будут выставлены,  и отмечена роль SWOT-анализа.
Представители отдельных вузов провели обсуждение вопросов будущего сотрудничества и обмен  мнениями.
Следует отметить,  что в Сумгаитском государственном университете идёт напряженная работа по подготовке к участию на образовательной выставке “Education Azerbaijan–2018”.