Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşımız ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində İsveçin Kral Texnologiyaları İnstitutunda təlimlərdə iştirak etdi və sertifikata layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 01 Sentyabr 2018 15:20
Əməkdaşımız ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində İsveçin Kral Texnologiyaları İnstitutunda təlimlərdə iştirak etdi və sertifikata layiq görüldü
25-31 avqust tarixində ERASMUS+EQAC “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Təminat Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi (EQAC)” layihəsi çərçivəsində İsveçin Kral Texnologiyaları İnstitutunda “Keyfiyyətə təminat və qiymətləndirmə” adlı təlimlər  təşkil edilmişdir. Təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Azərbaycan dili və onun  tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov iştirak etmiş və sertifikata layiq görülmüşdür.
Qeyd edək ki, layihədə Avropadan 5 (Böyük Britaniya, İspaniya, İsveç, Litva universitetləri), Azərbaycandan 11 universitet və Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi tərəfdaş qismində iştirak edirlər. Layihənin məqsədi Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması, iş prinsiplərinin beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılmasından ibarət olan, layihə çərçivəsində həyata keçiriləcək təlimlər, yerli və xarici səfərlər, onların idarə olunması məsələləri, ən əsası isə, sonda universtetlərdə keyfiyyətin daha mükəmməl idarəetmə sistemlərinin qurulması məqsədilə onlayın platformanın yaradılmasıdır.

Главная страница | Новости | В рамках проекта ERASMUS+EQAS сотрудник СГУ принял участие в тренингах, состоявшихся в Королевском технологическом институте Швеции, и был удостоен сертификата
В рамках проекта ERASMUS+EQAS сотрудник СГУ принял участие в тренингах, состоявшихся в Королевском технологическом институте Швеции, и был удостоен сертификата
25-31 августа в Королевском технологическом университете Швеции в рамках проекта ERASMUS+EQAS «Создание и развитие Центров обеспечения качества в университетах Азербайджана» (EQAS) были организованы тренинги на тему «Обеспечение качества и оценивание». На тренингах принимал участие лаборант кафедры азербайджанского языка и методики его преподавания Сумгаитского государственного университета Нихад Гусейнов.
Следует отметить,  что в проекте приняли участие 5 европейских университетов (Великобритания, Испания, Швеция, Литва) и 11 университетов Азербайджана. Министерство образования Азербайджанской Республики участвовало в проекте в качестве партнёра.
Целью проекта является создание в вузах Азербайджана Центров обеспечения качества, в рамках которых будут организовываться тренинги, внутренние и зарубежные поездки, решаться вопросы по их координации,  и, наконец, самое главное – будут созданы усовершенствованные системы онлайн-платформ по управлению качеством в университетах.