Əsas səhifə | Xəbərlər | Nümayəndə heyətimiz UDNTU-da keçirilən II Beynəlxalq olimpiadada universitetimizi layiqincə təmsil etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 04 İyun 2018 18:16
Nümayəndə heyətimiz UDNTU-da keçirilən II Beynəlxalq olimpiadada universitetimizi layiqincə təmsil etdilər
Mayın 19-dan 26-dək Azərbaycan-Rusiya Ali Məktəblər Assosiasiyası üzvlərinin ikitərəfli tədbirlərin həyata keçirilməsi çərçivəsində universitetimizin Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradovun rəhbərliyi ilə bir qrup tələbəmiz Nicat Hüseynov, Pərvin Məhərrəmova, Vüsal Əhmədov Başqırdıstan Respublikasının Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetində “Kimya sənayesinin proses və aparatları” fənnindən II Beynəlxalq olimpiadasında iştirak etdilər. Aktiv və çalışqan tələbələrimiz münsiflər heyəti və UDNTU-nun rektoru professor Ramin Baxtizin tərəfindən sertifikata layiq görüldülər və  SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynova təşəkkürnamə məktubu ünvanladı.
Nümayəndə heyətimiz səfər zamanı Rusiya Elmlər Akademiyasının Kataliz və Neft Kimyası İnstitutunun direktoru Usein Cemilovla, REA Neft Kimya Prosesləri İnstitutunun rəhbərliyi ilə görüşdülər, institutların tədqiqat laboratoriyaları ilə tanış oldular. Həmçinin UDNTU-nun rektoru prof. R.N.Baxtizinlə, prorektor O.A.Baulinlə, fakültə dekanı Marat Novruzoviçlə, D.İ.Mendeleyev adına Kimya Texnologiya Universitetinin kafedra müdiri professor Leonid Raviçevlə, Qubkin adına Neft-qaz Universitetinin dosenti, “Elistek –injiniriq” MMC-nin baş mütəxəssisi Valeriy Andrikanislə, İrkutsk Dövlət Texniki Universitetinin kafedra müdiri professor Svetlana Dyaçkova ilə, Perm Milli Tədqiqat Politexnik Universitetinin kafedra müdiri professor Yevgeniy Moşev və s. görüşlər keçirildi, əlaqələr yaradıldı, elmin inkişafı istiqamətində bir sıra təkliflər irəli sürüldü. Kafedra müdiri Tatyana Rudolfovna nümayəndə heyətimiz Ufa şəhərində olduğu müddətdə daima onlara dəstək oldu. Nümayəndə heyətimiz Ufa şəhəri ilə yaxından tanış oldu, filarmoniya və mədəniyyət evində keçirilən konsertlərdə iştirak etdi və xoş təəssüratlarla vətənə döndü.

Home | News | OUR DELEGATION REPRESENTED THE UNIVERSITY IN II INTERNATIONAL OLYMPIAD IN UFA STATE PETROLEUM TECHNICAL UNIVERSITY
OUR DELEGATION REPRESENTED THE UNIVERSITY IN II INTERNATIONAL OLYMPIAD IN UFA STATE PETROLEUM TECHNICAL UNIVERSITY
On May 19-26, in the framework of holding bilateral events of Russia-Azerbaijan High Schools Association members, with the leadership of chemistry and biology faculty dean docent Mahal Muradov with a group students – Nijat Huseynov, Parvin Maharramova, Vusal Ahmadov took part in the II International Olympiad on subject of “Processes and apparatuses of chemical industry” in Ufa State Petroleum Technical University in Repiblic of Bashkiria. Our students’ hard work was awarded with certificate by the rector of Ufa State Petroleum Technical University Professor R.Bakhtizin; a letter of appreciation was addressed to SSU rector Professor Elkhan Huseynov.
During the trip the delegation met director of Institute of Petrochemistry and Catalysis of RAS Usein Jemilov and administration of Institute of Petrochemical Processes of RAS; they got acquainted with research laboratories of the institutes. Also, several meetings were held with rector of Ufa State Petroleum Technical University Professor R.N.Bakhtizin, vice-rector O.A.Baulin, faculty dean Marat Novruzovich, department chief of Dmitry Mendeleev University of Chemical Technology of Russia Leonid Ravichev, docent of Gubkin Russian State University of Oil and Gas and general specialist at “Elistech engineering” Valeriy Andrikanis, department chief of Irkutsk State Technical University Professor Svetlana Dyachkova and department chief of Perm National Research Polytechnic University Professor Yevgeniy Moshev. Department chief Tatyana Rudolfovna always supported our delegation when they were in Ufa. The delegation made a trip around the city, attended the concerts in philarmony and culture house and came back with pleasant impressions.