Əsas səhifə | Xəbərlər | Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin və xarici dillər kafedrasının birgə təşkilatçılığı ilə məlumat günü
Yerləşdirilmə tarixi : 14 May 2018 14:35
Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin və xarici dillər kafedrasının birgə təşkilatçılığı ilə məlumat günü
Mayın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin  Filologiya fakültəsində,  Mövlanə Mübadilə Proqramının tələbələr üçün təqdimatı keçirildi. Təqdimatda filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva, Xarici dillər kafedrasının müdiri professor Nigar İsgəndərova,  Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, həmin şöbənin əməkdaşları və tələbələr iştirak etdilər.
Tədbiri  giriş sözü ilə  Xarici dillər  kaferdasının  müdiri professor Nigar İsgəndərova açaraq mübadilənin hər bir univesitetin elmi faəliyyət istiqamətlərinin prioritetlərindən  biri olduğunu vurğuladı. Bildirdi ki, Mövlanə Mübadilə Proqramı da belə layihələrdən biridir.
Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova Beynəlxalq şöbənin yaranması, fəaliyyət istiqamətləri, beynəlxalq TEMPUS, ERASMUS layihələri, mübadilə proqramları, əldə olunmuş nailiyyətlər barədə ətraflı təqdimatla çıxış etdi. Şöbənin işində könüllü olaraq çalışan tələbələrin fəaliyyətindən də bəhs etdi.
Şöbənin könüllü əməkdaşı, SDU-nun Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs  tələbəsi Nicat Hüseynov Mövlanə Mübadilə Proqramı haqqında təqdimatla çıxış edərək proqrama müraciət qaydaları, iştirak şərtləri,  nəticələrin elan edilməsi barədə ətraflı məlumat verdi.
Sonra mövzu ətrafında suallar səsləndirildi, müzakirələr aparıldı. Onu da qeyd edək ki, tədbir ingilis dilində aparıldı.

INFORMATION DAY CO-ORGANIZED BY INTERNATIONAL COOPERATION OFFICE AND FOREIGN LANGUAGES DEPARTMENT
On May 11, the presentation of Movlana Exchange Program was held in the Faculty of Philology of Sumgayit State University. Dean of Faculty of Philology docent Sevinj Hamzayeva, head of Department of Foreign languages Professor Nigar Isgandarova, head of International Cooperation Office Samira Mammadova, employees and students participated in the presentation.
Head of Department of Foreign languages Professor Nigar Isgandarova commenced the event with opening speech and notified that conducting interchange programs is one of the priority directions of scientific activity of every university. Movlana Exchange Program is one of such projects.
Head of International Cooperation Office Samira Mammadova delivered a detailed presentation on institution of International Office, activity directions, international TEMPUS, ERASMUS projects, exchange programs and gained achievements. She informed about the activity of students working voluntarily in the Office.
Voluntary employee of the Office, III course student of the Faculty of Physics and electroenergetics Nijat Huseynov delivered presentation on Movlana Exchange Program and gave thorough information about application forms to the program, participation terms and announcement of its results.
The event went on with exchange of ideas; organizers of the day responded questions of the participants. The event was held in English.