Əsas səhifə | Xəbərlər | Həsən Şiralı Sadıqova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Yerləşdirilmə tarixi : 12 May 2018 12:06
Həsən Şiralı Sadıqova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq və “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 11 iyun tarixli 715 nömrəli Fərmanına uyğun olaraq qərara alıram:
1. Azərbaycan Respublikasında təhsil sahəsində uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə görə Həsən Şiralı oğlu Sadıqova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdü verilsin.

Главная страница | Новости | РАСПОРЯЖЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА АЗЕРБАЙДЖАНСКОЙ РЕСПУБЛИКИ О НАЗНАЧЕНИИ ПЕРСОНАЛЬНОЙ ПРЕЗИДЕНТСКОЙ ПЕНСИИ ГАСАНУ ШИРАЛИ ОГЛУ САДЫХОВУ
РАСПОРЯЖЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА АЗЕРБАЙДЖАНСКОЙ РЕСПУБЛИКИ О НАЗНАЧЕНИИ ПЕРСОНАЛЬНОЙ ПРЕЗИДЕНТСКОЙ ПЕНСИИ ГАСАНУ ШИРАЛИ ОГЛУ САДЫХОВУ
Руководствуясь статьей  109 пункта 32 Конституции Азербайджанской Республики и Указом «Об учреждении персональной президентской пенсии» №715 от 11 июня 2002-го года, постановляю:
1. За многолетнюю плодотворную деятельность в области образования Азербайджанской Республики назначить Гасану Ширали оглу Садыхову персональную президентскую пенсию.