Əsas səhifə | Xəbərlər | ƏMƏKDAŞLARIMIZ ERASMUS + EQAC LAYİHƏSİ İLƏ BAĞLI TƏDBİRDƏ İŞTİRAK ETDİLƏR
Aprelin 24-də Boulevard Oteldə Bakı Biznes Universitetinin müəllifi olduğu və Avropa kommisiyası tərəfindən qalib seçilmiş Erasmus + proqramı çərçivəsində “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Təminat Mərkəzlərinin Yaradılması və İnkişaf Etdirilməsi (EQAC)” adlı layihənin ilkin görüşü keçirildi. Aprelin 25-də layihə çərçivəsində təlimlər Bakı Biznes Universitetində davam etdirildi.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi ilə yanaşı Avropanın 5 ali təhsil müəssisəsi və ölkəmizin 11 ali təhsil müəssisələrinin rəhbərliyi, bu sahədə tanınmış elm xadimləri iştirak etdilər. Layihənin məqsədi Azərbaycan Ali Təhsil müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması, iş prinsiplərinin beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılmasıdır.
Tədbiri giriş sözü ilə BBU-nin rektoru professor İbad Abbasov açaraq tədbir iştirakçılarını və qonaqları salamladı, layihə ilə bağlı qısa açıqlama verdi və bu layihənin həyata keçirilməsində iştirak edəcək ali təhsil müəssisələrinə uğurlar arzuladı. Sonra Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin nümayəndəsi Yaşar Ömərov layihənin həyata keçirilməsinin Azərbaycan Universitetləri üçün önəmli olduğunu və bunun gələcəkdə bütün Azərbaycan Universitetlərinə tətbiqini məqsədyönlü hesab etdiyini bildirdi. Daha sonra Böyük Britaniya, İspaniya, İsveç, Litva Universitetlərinin nümayəndələri çıxış edərək müasir dövr təhsil sistemi üçün bu layihənin mühüm əhəmiyyətindən bəhs etdilər.
Tədbirin ilk günü həm yerli, həm xarici tərəfdaşlar öz universitetlərinin təqdimatları ilə çıxış etdilər. Universitetlər özünütəhlil hesabatlarını təqdim etdilər.
Təlim xarici partnyorlardan Middlesex Universitetindən George Dafooulas, Alikante Universitetindən Luiz Gomez de Membrillera, İsvec Texnologiya İnstitutundan Viktor Kordas və Litvanın Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetindən  Diana Garlytska  tərəfindən aparıldı.
Universitetimizi tədbirdə layihənin meneceri humanitar məsələlər üzrə prorektor, dosent  Ramiz Huseynov və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova təmsil etdilər.

Home | News | OUR EMPLOYEES ATTENDED THE EVENT ON ERASMUS + EQAC PROJECT
On April 24, the first meeting was held of the project called “Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities” (EQAC) in the framework of Erasmus + program which was selected as a winner by European Commission. The event took place in Boulevard Hotel and the author was Baku Business University. Trainings in the framework of the project were continued in Baku Business University on April 25.
Ministry of Education of Azerbaijan Republic, 5 European high schools, university administration of 11 high schools of our country and well-known scientists in this field participated in the event. The aim of the project is establishment of Quality Assurance Centers in Azerbaijani high schools and making work principles in line with international standards.
Rector of BBU Professor Ibad Abbasov opening the event greeted the participants and guests, gave a short description about the project and wished success to all high schools participating in the implementation of the project. Then, a representative of Ministry of Education of Azerbaijan Republic Yashar Omarov noted the importance of the project for Azerbaijani universities and purposefulness of its application. Also, representatives of universities from Great Britain, Spain, Sweden and Lithuania talked about the importance of the project for a modern education system.
The first day of the event, both local and foreign partners made presentations about their universities. The universities presented their self-analysis reports. The training was conducted by George Dafoulas from Middlesex University, Luis Gomez de Membrillera from Alicante University, Victor Kordas from Sweden Institute of Technology and Diana Garlytska from Lithuania University of Applied Social Sciences.
The project manager, vice-rector for humanitarian issues docent Ramiz Huseynov and head of the International cooperation office Samira Mammadova represented our university in the event.