Əsas səhifə | Xəbərlər | “Bu günün şagirdi, sabahın alimidir” devizi altında Kimya və biologiya fənləri üzrə fənn olimpiadası keçirildi
“Bu günün şagirdi, sabahın alimidir” devizi altında Kimya və biologiya fənləri üzrə fənn olimpiadası keçirildi
Aprelin 28-də  ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş “Bu günün şagirdi sabahın alimidir” devizi altında Sumqayıt şəhər məktəblərinin IX-XI sinif şagirdləri arasında kimya və biologiya fənləri üzrə fənn olimpiadası keçirildi. Olimpiadanın keçirilməsində məqsəd məktəblilərin kimya və biologiya fənninə marağını artırmaq, həmçinin yuxarı sinif şagirdlərinin gələcəkdə ixtisas seçiminə köməklik göstərməkdir.
Qeyd edək ki, olimpiadada ümumilikdə 124 şagird iştirak etdi. Onlardan kimya fənni üzrə 9-cu siniflərdən  17, 10-cu sinif lərdən35, 11-ci siniflərdən  20 şagird, Biologiya fənni üzrə 9-cu siniflərdən 26, 10-cu siniflərdən 13, 11-ci siniflərdən 13 şagird iştirak etdilər. Olimpiadada iştirak edən şagirdlər arasında hər sinif və fənn üzrə 1, 2 və 3-cü yeri tutan şagirdlərə SDU-nun fəxri fərmanının veriləcək.

Home | News | SUBJECT OLYMPIAD ON CHEMISTRY AND BIOLOGY WAS HELD UNDER THE MOTTO “TODAY’S PUPIL IS TOMORROW’S SCIENTIST”
Yerləşdirilmə tarixi : 30 April 2018 17:39
SUBJECT OLYMPIAD ON CHEMISTRY AND BIOLOGY WAS HELD UNDER THE MOTTO “TODAY’S PUPIL IS TOMORROW’S SCIENTIST”
On April 28, subject Olympiad on chemistry and biology under the motto “Today’s pupil is tomorrow’s scientist” was held among IX-XI grade students of Sumgayit city which was dedicated to 95th anniversary of Great leader Heydar Aliyev. The aim of holding the Olympiad is to increase the interest of schoolchildren to the subjects of chemistry and biology, as well as to assist upper class students with choosing specialty.
It should be noted that 124 schoolchildren participated at the Olympiad. On chemistry 17 9th grade pupils, 35 10th grade pupils and 20 11th grade pupils; on biology 26 9th grade pupils, 13 10th grade pupils and 13 11th grade pupils participated in the event. The schoolchildren taking first, second and third places will be awarded with Honorary diplomas of Sumgayit State University.