Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş Gənc tədqiqatçıların I Respublika elmi-praktik konfransında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Aprel 2018 11:50
Əməkdaşlarımız Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş Gənc tədqiqatçıların I Respublika elmi-praktik konfransında iştirak etdilər
Aprelin 20-də Azərbaycan Universitetində Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş Gənc tədqiqatçıların I Respublika elmi-praktik konfransı keçirildi. Konfransda bir sıra ali təhsil müəssisələrinin magistrant, doktorant, dissertantları və müəllimləri iştirak etdilər. Sumqayıt Dövlət Universitetindən Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimləri: Aybəniz Məmmədova “Müasir müəllim hazırlığı və pedaqoji təcrübə”, Elnarə Əhmədova “Qubadlının Dəmirçilər toponiminin tarixinə bir baxış”, Lalə Həmzəyeva “Elmi dərketmədə anlayış və termin”; müəllimlər: Dilarə Quliyeva “Cümlə və söyləm”, Şeyda Quliyeva “Azərbaycan tapmacalarının poetikası haqqında”; baş laborant Mətanət Ağasıyeva “Qantəmirin nəsr əsərlərində dil məsələsi”; doktorant Mahirə Rahtari “ Azərbaycan dilində samitlərin təsnifatı tarixindən”, o cümlədən Linqvistik Mərkəzin rəhbəri Alik Abdullayev “Azərbaycan rusdilli yazıçılarının əsərlərində milli dəyərlər və ənənələr”; Folklorşünaslıq laboratoriyasının əməkdaşı Balakişi İsgəndərov “Məmməd Aslanın təbiət şeirlərində istifadə etdiyi obrazlar” mövzularında məruzələrlə çıxış edərək sertifikatlara layiq görüldülər.

Home | News | OUR COWORKERS PARTICIPATED AT I REPUBLICAN SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE OF YOUNG RESEARCHERS DEDICATED TO 95TH ANNIVERSARY OF HEYDAR ALIYEV
Yerləşdirilmə tarixi : 23 April 2018 11:50
OUR COWORKERS PARTICIPATED AT I REPUBLICAN SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE OF YOUNG RESEARCHERS DEDICATED TO 95TH ANNIVERSARY OF HEYDAR ALIYEV
On April 20, I Republican scientific-practical conference of  Young researchers dedicated to 95th Anniversary of Great leader Heydar Aliyev was held at University of Azerbaijan. Master and PhD students, as well as teachers of several higher educational institutions attended the conference. The following lecturers of Sumgayit State University participated in the event and were awarded with certificates: senior lecturers of the Department of Azerbaijani language and its teaching methods: Aybaniz Mammadova “Modern teacher training and pedagogical practice”, Elnara Ahmadova “A glance at the history of Damirchilar toponym of Gubadli”, LalaHamzayeva “Conception and terminology in scientific cognition”; lecturers: Dilara Guliyeva “Sentence and expression”, Sheyda Guliyeva “About poetry of Azerbaijani riddles”; senior laboratory worker Matanat Aghasiyeva “Language problem in Gantamir’s works of prose”; PhD student Mahira Rahtari “About the history ofclassification of consonants in Azerbaijani language”, head of the Linguistic Centre Alik Abdullayev “National value and traditions in the works of  Russian-language writers of Azerbaijan”; the worker of Laboratory of folklore studies Balakishi Isgandarov “The characters used by Mammad Aslan in his poems of nature”.