Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS +EQAC layihəsi çərçivəsində akademik heyət arasında sorğu keçirildi
ERASMUS +EQAC layihəsi çərçivəsində akademik heyət arasında sorğu keçirildi
Beynəlxalq Layihələr sırasından ERASMUS+ layihəsinin tərəfdaşı Sumqayıt Dövlət Universiteti müqavilənin iş planına uyğun olaraq  addımlamaqda davam edir.  Tələbələr arasında keçirilən sosioloji sorğudan  sonra  universitetin akademik heyəti arasında sorğu keçirildi.
Aprelin 6-da baş tutan sorğu universitetin 7 fakültəsi üzrə bütün kafedraların müəllimləri arasında aparıldı. Müxtəlif fakültə və kafedralardan cəlb olunmuş 31 nəfər pedagoji heyətin sırasında müxtəlif elmi dərəcədən olan müəllimlər iştirak etdilər. 45 sualdan ibarət  anket  elektron versiyada  kompüterlərlə təchiz olunmuş auditoriyalarda həyata keçirildi.  Suallar universitetin strateji planı, Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzinin (KNM) tətbiqi ilə, habelə KNM-in tətbiqi ilə əlaqədar keyfiyyətyönümlü anlayışlar, yeni iş mühiti ilə bağlı oldu. Sorğunun gedişatını layihə meneceri Ramiz Hüseynov, layihə heyətinin üzvləri: Menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov, baş mühasibin müavini Rəvan Rzayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova və Keyfiyyətə Nəzarət və Qiymətləndirmə bölməsinin əməkdaşı Sədaqət Fətullayeva müşahidə etdilər.

Главная страница | Новости | В рамках проекта ERASMUS +EQAC проведён опрос среди академического состава
Yerləşdirilmə tarixi : 10 Апрель 2018 14:25
В рамках проекта ERASMUS +EQAC проведён опрос среди академического состава
Сумгаитский государственный университет как партнёр одного из международных проектов ERASMUS+  продолжает свою работу согласно плану договора. После проведения опроса среди студентов состоялся опрос академического состава.
6-го апреля опрос провели среди преподавателей кафедр 7-ми факультетов. К опросу был привлечён 31 преподаватель. Все они имели научные звания. Опрос проводился в электронной версии в аудитории,  оснащенной компьютерами. Анкета опроса включала 45 вопросов,  посвященных стратегическому плану университета,  применению Центра контроля качества (ЦКК),  а также понятиям,  применяемым ЦКК по оценке качества,  новым условиям работы. За ходом опроса наблюдали менеджер проекта Рамиз Гусейнов,  члены состава,  зав. кафедрой менеджмента доц. Галиб Гусейнов,  зам. гл. бухгалтера Раван Рзаев,  зав. отделом международного сотрудничества Самира Мамедова и сотрудник Центра контроля качества и оценивания Садагат Фатуллаева.