Yerləşdirilmə tarixi : 09 Fevral 2018 14:43
Fevralın 9-da  Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. Rektor professor Elxan Hüseynov iclası açaraq şura üzvlərini salamladı və universitetin perspektiv inkişafı üçün həyata keçirilən mühüm məsələlərdən bəhs etdi. Qeyd etdi ki, yaxın günlərdə tələbə yataqxanasının əsaslı təmiri, ikinci tədris binasının üzlənməsi, birinci tədris binasının perimetri boyu hissələrin və köməkçi çıxış qapılarının əsaslı təmiri, texnika parkın və açıq səma altında sərgi kompleksinin yaradılması, 7 mərtəbəli iki yeni tədris korpusunun tikintisi nəzərdə tutulub.
İqtisadi məsələlər üzrə prorektor Naib Hacıyev bu işlərin yerinə yetirilməsi ilə əlaqədar aparılan hazırlıq tədbirləri, texniki əsaslandırmalar və layihələr haqqında ətraflı məlumat verdi.
Daha sonra 2017-2018-ci tədris ilinin payız semestrininn imtahan sessiyasının nəticələri barədə Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru dosent  İsabal Qurbanovun bakalavriat səviyyəsində, Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayevin qiyabi təhsil alan tələbələr üzrə, Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilov Magistratura səviyyəsi üzrə, Sumqayıt Dövlət Texniki kollecinin direktoru dosenti Mətanət Pirquliyevanın kollec üzrə hesabatları dinlənildi və ayrı-ayrı fakültələrin müvəffəqiyyət göstəriciləri və digər statistik məlumatlar diqqətə çatdırıldı.
Tədris vəsaitlərinə nəşr hüququ (qrif) verilməsi barədə Elmi katib professor Muxtar Səmədov qeyd etdi ki, 9 dərs vəsaitinə nəşr hüququ(qrif) verildi.
Sonra universitetin 3 nəfər əməkdaşına dosent elmi adının verilməsi ilə əlaqədar olaraq  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı.

Yerləşdirilmə tarixi : 09 February 2018 14:43
On February 9, next meeting of Scientific Board was held. Rector of University Professor Elkhan Huseynov commenced the meeting, greeted Board members and spoke about substantial measures carried out for perspective development of the University. He noted that, the renovation of student dormitory in these days, coating of second educational building, capital repairs of subsidiary exit doors of first educational building, establishing technique park and exhibition complex under the sky and construction of 2 new 7-storey buildings are intended.
Naib Hajiyev, vice-rector for Economic issues gave broad information about technical substantiations and projects, as well as preparation for accomplishing those works.
Afterwards, reports of following people about the results of exam session of autumn semester of 2017-2018 academic year were listened: director of Teaching Methodical center docent Isabal Qurbanov – on Bachelor’s degree; vice-rector for Correspondence, distant and extra education docent Qafar Atayev – on correspondence students; head of Doctorate and Master program’s office docent Sabir Khalilov – on Master’s degree and director of Sumgayit State Technical College docent Matanat Pirguliyeva – on college. The speakers pointed out success indicators and other statistic data of every faculty.
Scientific secretary Professor Mukhtar Samadov noted that, publishing rights    were given for 9 textbooks when he was speaking about those rights.
Then they petitioned Supreme Attestation Committee under President of Azerbaijan Republic for giving scientific title of docent to 3 employees of the University.