Yerləşdirilmə tarixi : 09 Fevral 2018 14:43
Fevralın 9-da  Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. Rektor professor Elxan Hüseynov iclası açaraq şura üzvlərini salamladı və universitetin perspektiv inkişafı üçün həyata keçirilən mühüm məsələlərdən bəhs etdi. Qeyd etdi ki, yaxın günlərdə tələbə yataqxanasının əsaslı təmiri, ikinci tədris binasının üzlənməsi, birinci tədris binasının perimetri boyu hissələrin və köməkçi çıxış qapılarının əsaslı təmiri, texnika parkın və açıq səma altında sərgi kompleksinin yaradılması, 7 mərtəbəli iki yeni tədris korpusunun tikintisi nəzərdə tutulub.
İqtisadi məsələlər üzrə prorektor Naib Hacıyev bu işlərin yerinə yetirilməsi ilə əlaqədar aparılan hazırlıq tədbirləri, texniki əsaslandırmalar və layihələr haqqında ətraflı məlumat verdi.
Daha sonra 2017-2018-ci tədris ilinin payız semestrininn imtahan sessiyasının nəticələri barədə Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru dosent  İsabal Qurbanovun bakalavriat səviyyəsində, Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayevin qiyabi təhsil alan tələbələr üzrə, Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilov Magistratura səviyyəsi üzrə, Sumqayıt Dövlət Texniki kollecinin direktoru dosenti Mətanət Pirquliyevanın kollec üzrə hesabatları dinlənildi və ayrı-ayrı fakültələrin müvəffəqiyyət göstəriciləri və digər statistik məlumatlar diqqətə çatdırıldı.
Tədris vəsaitlərinə nəşr hüququ (qrif) verilməsi barədə Elmi katib professor Muxtar Səmədov qeyd etdi ki, 9 dərs vəsaitinə nəşr hüququ(qrif) verildi.
Sonra universitetin 3 nəfər əməkdaşına dosent elmi adının verilməsi ilə əlaqədar olaraq  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı.

Yerləşdirilmə tarixi : 09 Февраль 2018 14:43
9 февраля было проведено очередное заседание Ученого совета. Ректор профессор Эльхан Гусейнов, открывая заседание, рассказал о перспективных планах университета,  направленных на его развитие. Он отметил, что в ближайшее время будет проведён капитальный ремонт студенческого общежития,  облицовка II учебного корпуса,  замена дополнительных выходных дверей и др. элементов по периметру здания во II учебном корпусе,  создание технического парка и выставочного комплекса под открытым небом и строительство новых двух 7-этажных учебных корпусов.
Проректор по экономическим вопросам Наиб Гаджиев дал подробную информацию по ходу подготовки строительных работ, техническому оснащению и проектам.
По результатам осенней сессии 2017-2018 учебного года выступили: по бакалавриату –директор Учебно-методического центра доц. Исабал Гурбанов, по заочному отделению –проректор по заочному, дистантному и дополнительному образованию доцент Гафар Атаев,  по докторантуре и магистратуре зав.отделом докторантуры и магистратуры доцент Сабир Халилов, по Сумгаитскому государственному техническому колледжу при СГУ - директор колледжа,  доцент Матанат Пиргулиева.
Ученый секретарь профессор Мухтар Самедов в своем выступлении отметил,  что университетом получено право печати (гриф) на 9 учебных пособий.
Далее было решено ходатайствовать перед Высшей Аттестационной Комиссией при Президенте АР о присвоении ученого звания доцента трём сотрудникам  университета.