Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetimizin prorektoru Parisin CNAM Universitetində ikili diplomların verilməsinə dair seminarda iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Dekabr 2017 14:59
Universitetimizin prorektoru Parisin CNAM Universitetində ikili diplomların verilməsinə dair seminarda iştirak etdi
Qafar Atayev: Azərbaycandan olan tərəfdaş universitetlər bütün göstəricilər üzrə birinci yerdə qərarlaşdı
Fransanın paytaxtı Parisin CNAM Universitetində dekabrın 6-dan 9-dək   ERASMUS+LPEB, - «Rusiya Federasiyası, Çin və Azərbaycanda binaların enerji və ekoloji səmərəliliyi üzrə açıq və distant təhsil  formatında peşəkar bakalavr hazırlığı» layihəsi çərçivəsində ikili diplomların verilməsinə dair seminar keçirildi. Sumqayıt Dövlət Universitetini təmsil etmiş Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayevin sözlərinə görə seminarda Avropa Ekspert universitetləri Parisin CNAM Universiteti, Fransanın Grenobl Akademiyası, İtaliyanın UNİNETTUNO-TELEMATİKA Universiteti, Almaniyanın Leypsik Texniki Universiteti, İspaniyanın Sevilya Universiteti, İtaliyanın Turin  və Pavia Universitetlərinin nümayəndələri bundan başqa Rusiya Federasiyasından olan tərəfdaş universitetlər: Yakutsk Universiteti,Vladivastok Universiteti, Tuva Universiteti, İrkutsk Universiteti, Novosibirsk Universiteti, Çindən olan tərəfdaş universitetlər: Harbin Universiteti,Dalyan Universiteti, Azərbaycandan olan tərəfdaş universitetlər: Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti,Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin nümayəndələri iştirak etdilər.
Görüşün birinci günü  CNAM  Universiteti, layihə rəhbərliyi seminarın proqramı, layihə üzrə həyata keçirilən işlər və həyata keçiriləcək tədbirlər barəsində informasiya verdilər. Sonra hər universitet layihə üzrə qəbul olunmuş ixtisasların Avropa tipli Akreditasiya dosyesinin təqdimatını etdilər.
Günün ikinci yarısı Layihədə Keyfiyyətin təmini və idarə olunması üzrə Avropa Eksperti  Bolqarıstandan olan mütəxəssis layihənin xronomoqramına uyğun olaraq keçirilən tədbirlər, aparılan hesabatlar və alınmış nəticələr barəsində xüsusi metodologiya üzrə aparılmış təhlilin nəticələrini elan etdi və qeyd olundu ki, Azərbaycandan olan tərəfdaş universitetlər bütün göstəricilər üzrə birinci yerdə qərarlaşdı. Rusiya Federasiyası və Çin universitetləri isə ikinci və üçüncü yerləri bölüşdülər.
Dekabrın 8-də Avropadan olan ekspert universitetlərlə tərəfdaş ölkə universitetlərinin ikitərəfli müzakirələri təşkil olundu. Azərbaycandan olan tərəfdaş universitetlər  CNAM Universiteti, Leypsik Texniki Universiteti, Sevilya Universiteti, Turina Universiteti və Pavya Universiteti ilə ayrı-ayrılıqa ikili diplom verilməsi şərtlərini müzakirə edildi və gələcəkdə müqavilələrin bağlanması üçün işlərin davam etdirilməsi qərara alındı.

Home | News | Vice-rector of SSU Participated in a Seminar on Granting Double Diplomas held in CNAM University in Paris
Yerləşdirilmə tarixi : 22 December 2017 14:59
Vice-rector of SSU Participated in a Seminar on Granting Double Diplomas held in CNAM University in Paris
Gafar Atayev: “Universities from Azerbaijan were the first in all categories”
On December 6-9, a seminar was held in CNAM University of Paris on granting double diplomas in the framework of project called ERASMUS+LPEB – “Professional bachelor preparation in open and distant education format for energy and ecological efficiency of buildings in Russia, China and Azerbaijan”. According to Vice-rector for Correspondence, Distant and Extra Education Docent Gafar Atatyev’s words, representatives of several European universities participated in the seminar: CNAM University of Paris, Grenoble Academy of France, International Telematic University of UNINETTUNO (Italy), University of Leipzig (Germany), University of Seville (Spain), University of Turin, University of Pavia (Italy), Yakutsk University, Vladivostok University, Tuvan State University, Irkutsk State University, Novosibirsk State University, Harbin University (China), Dalyan University (China), Sumgayit State University, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan University of Architecture and Construction.
The first day of the meeting CNAM University, project administration gave information about seminar program, implemented works and future events related to the project. Then, each university made presentation of approved European accreditation file of specialties for the project. The second half of the day, European expert from Bulgaria on quality assurance and management in the project announced the results of analysis of events, reports and outcomes according to special methodology. Universities from Azerbaijan were in the first place. Russian and Chinese universities shared the second and third places.
On December 8, partner universities of Europe held bilateral discussions. Partner universities from Azerbaijan discussed the terms of granting double diplomas with CNAM University, Leipzig University, University of Seville, University of Turin and University of Pavia separately. Also, it was decided to continue contracts in the future.