Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetin alimləri Türkiyənin Qazi Universitetində səfərdə oldular
Universitetimiz beynəlxalq əlaqələrinin inkişafı istiqamətində bir çox qabaqcıl ali təhsil müəssisələri ilə sıx əməkdaşlıq edir. Alimlərimiz mütəmadi olaraq işgüzar səfərlərdə olur, əldə etdikləri təcrübələrin tətbiqi barədə fikir mübadiləsi aparırlar.
Noyabrın 20-dən 24-dək Türkiyə Respublikasının Qazi Universitetində ERASMUS + PETRA layihəsi çərçivəsində görüş keçirilmişdir. Görüşdə  Qazi Universitetinin prorektoru prof. Yaşar Aydemir, fakültə rəhbərləri, müəllimlər o cümlədən layihənin koordinatoru İspaniyanın Valensiya Politexnik  Univerisiteti və digər tərəfdaş universitetlərdən Vyana Tətbiqi Elmlər Universiteti, Macarıstanın Debrecen və Azərbaycanın bir çox ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri iştirak etdilər.Qardaş Türkiyə Respublikasının Qazi Universitetində ERASMUS + PETRA layihəsində  universitetimizi Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent  Ulduz Ağayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin metodisti Samirə Məmmədova təmsil etdilər.
Təlim  zamanı  qonaqlar  Qazi Universitetinin rektorluğu, kimya və bilogiya üzrə elmi laboratoriyaları, təhsil fakültəsi və universitet kitabxanası ilə tanış olmuş, eyni zamanda təlimlər Beynəlxalq layihələr və Keyfiyyətə nəzarət şöbələrində davam etdirilmişdir. Professor Selma Yel tədbir iştirakçılarına beynəlxalq layihələr, mübadilə proqramları haqqında geniş məlumat vermiş, görüş diskusiya şəklində davam etmişdir. Qazi Universitetinin dosentləri Şerifnaz Karabağ, Salih Şahin, assistent Volkan Damlı tədrisdə keyfiyyətin yaxşılaşdırılması üçün dərslərdə tətbiq olunan yeni üsullar, Tarix dərslərinin dram ilə, coğrafiya dərslərinin universitetdən kənarda təcrübə xarakterli keçirilməsi barədə geniş məlumat verdilər.Qeyd olundu ki, Qazi Universitetinin əsası 1926-cı ildə Mustafa Kamal Atatürk tərəfindən qoyulmuşdur. 80 minə yaxın tələbəsi olan univerisitetdə 20 fakültə, 56 elmi laboratoriya, 7 institut,1 musiqi konservatoriyası fəaliyyət göstərir.
Mədəni əlaqələr çərçivəsində qonaqlar Türkiyə Respublikasının Milli Məclisində, Atatürk Müzeyində oldular.

Home | News | Representatives of Our University Visited Gazi University
Our university cooperates with several advanced high schools for development of international relations. Representatives of our university are frequently on business trips and share experiences.
From November 20 to 24 a meeting was held in Gazi University in the framework of ERASMUS + PETRA project. Vice-rector of Gazi University Yashar Aydemir, heads of faculties, lecturers, as well as project coordinator Polytechnic University of Valencia and representatives of Debrecen University of Hungary and Azerbaijani educational institutions participated in the meeting. In Gazi University, in the framework of ERASMUS + PETRA project our university was represented by Natig Talibov, vice-rector for teaching and learning technologies, docent Ulduz Aghayev, dean of engineering faculty, Samira Mammadova, methodologist of International Cooperation Department.
During the training the guests were acquainted with rectorate of Gazi University, chemistry and biology laboratories, education faculty and university library; the trainings continued in the International projects department and Quality control department. Professor Selma Yel gave broad information to participants about international projects and exchange programs. The meeting proceeded with discussions. Docents of Gazi University Sherifnaz Karabagh, Salih Shahin, assistant Volkan Damli introduced broad information about new methods for improvement of teaching quality, teaching history classes through drama and delivering geography lessons outside the university with experimental character. Gazi University was established in 1926 by Mustafa Kamal Ataturk. The university has nearly 80 thousand students, 20 faculties, 56 scientific laboratories, 7 institutes and a music conservatory.