Əsas səhifə | Xəbərlər | Hellouin bayramı keçirildi
Filologiya fakültəsinin Xarici dillər kafedrasının və İngilis dili müəllimi ixtisasında təhsil alan I kurs 906 qrup tələbələrinin təşkilatçılığı ilə " Hellouin " bayramı qeyd olundu. Bildiyimiz kimi, hər il oktyabrın 31-də ABŞ, Böyük Britaniya və İrlandiyada Hellouin bayramı  uşaqlar və yeniyetmələr tərəfindən sevinclə keçirilir. Bu bayramın qədim tarixçəsi var. Hellouin sözünə əsasən XVI əsrdə Şotlandların All-Hallows-Even (even-evening- axşam yəni bütün kabuslar gecəsi) sözünün qısaldılmış forması kimi rast gəlinir. Bu bayram balqabaqlar bayramı da hesab edilir.
Gecədə tələbələr ingilis dilində müxtəlif mahnılar, şeirlər səsləndirdi və müxtəlif əyləncəli oyunlar təşkil etdilər. Hər oyunun sonunda qalib şirniyyat ilə mükafatlandırıldı.
“Ən yaxşı  bəzədilmiş balqabaq”müsabiqəsində qalibi müəyyən etmək mümkün olmadı. Çünki hər biri xüsusi zövq ilə bəzədilmişdi. Qeyd edək ki, bu  birinci kurs tələbələrinin ilk tədbiri idi. İnanıriq  ki, bu tədbir birinci kurs tələbələrinin  növbəti ingilis dilli tədbirlərin keçirilməsinə böyük bir təkan olacaq.

Home | News | Halloween Holiday Was Celebrated
Halloween was celebrated with the organization of first year students (group 906) of English teacher specialty of Foreign languages department of philology faculty. As we know, every year on October 31, children and teenagers happily celebrate Halloween in the USA, Great Britain and Ireland. The holiday has ancient history. The word Halloween is mainly found as All-Hallows-Even (even-evening) used by Scottish people in 16th century. It is also considered as pumpkins’ holiday.
In the event students sang various songs, told poems and played various funny games. Each winner got sweets.
In the competition of “Best decorated pumpkin” it was impossible to determine the winner because every pumpkin was decorated tastefully. It should be noted that it was the first event held by freshmen.