Əsas səhifə | Xəbərlər | Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi beynəlxalq layihədə ölkəmizi təmsil etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 02 Oktyabr 2017 15:44
Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi beynəlxalq layihədə ölkəmizi təmsil etdi
Universitetimizin Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi Nicat Hüseynov Gürcüstan Respublikasının Bazaleti əyalətində “Şərq Tərəfdaşlığı” ölkələrinin gənclərinin qatıldığı beynəlxalq layihədə ölkəmizi təmsil etdi.
Məlumat üçün deyək ki, “İncəsənətlə birləşən gənclər” Avropa birliyinin maliyələşdirdiyi və şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin iştirak etdiyi bir layihədir.
“İncəsənətlə birləşən gənclər” (Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017) layihəsi Gürcüstan Respublikasının  Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən həyata  keçirilir. Layihədə müxtəlif ölkələrin incəsənət növləri, mədəniyyətlərindən  bəhs olundu. Hər ölkə öz mədəniyyət nümunələrini - milli yeməkləri, rəqsləri və. s  nümayiş etdirdi. Gürcülərin mədəniyyət günləri də qeyd edildi. Şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin birlikdə keçirdiyi layihədə  ümumilikdə 10 ölkədən 100-ə yaxın gənc iştirak etdi.
Azərbaycanlı gənclər də öz növbəsində layihə zamanı öz təqdimatlarını-Azərbaycan musiqisi, milli mətbəximiz, milli rəqslərimiz, şirniyyatlarımızı, suvinerlərimizi təqdim etdilər.

Главная страница | Новости | Студент III курса факультета Физики и электротехники достойно представил страну в международном проекте
Yerləşdirilmə tarixi : 02 Октябрь 2017 15:44
Студент III курса факультета Физики и электротехники достойно представил страну в международном проекте
Представитель Студенческой молодежной организации, студент III  курса факультета Физики и электротехники Ниджат Гусейнов представил нашу республику в международном проекте с участием  молодежи разных стран, который проводился в провинции Базалети Грузинской Республики.
Следует отметить, что этот проект под названием «Молодежь, объединяемая искусством»,  финансируется  Евросоюзом и в ней принимают участие  страны восточного сотрудничества.
Проект «Молодежь, объединяемая искусством» (Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017) выполняется Министерством молодёжи и спорта Грузинской Республики. В проекте отражены культура и виды искусства различных стран. Каждая страна демонстрирует образцы искусства своего народа,  национальные блюда, танцы и т.д. Были проведены и  дни культуры грузинского народа. В проекте, который проводился странами восточного содружества, участвовали около 100-а представителей молодежи из 10-ти стран.