Əsas səhifə | Xəbərlər | Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi beynəlxalq layihədə ölkəmizi təmsil etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 02 Oktyabr 2017 15:44
Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi beynəlxalq layihədə ölkəmizi təmsil etdi
Universitetimizin Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi Nicat Hüseynov Gürcüstan Respublikasının Bazaleti əyalətində “Şərq Tərəfdaşlığı” ölkələrinin gənclərinin qatıldığı beynəlxalq layihədə ölkəmizi təmsil etdi.
Məlumat üçün deyək ki, “İncəsənətlə birləşən gənclər” Avropa birliyinin maliyələşdirdiyi və şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin iştirak etdiyi bir layihədir.
“İncəsənətlə birləşən gənclər” (Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017) layihəsi Gürcüstan Respublikasının  Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən həyata  keçirilir. Layihədə müxtəlif ölkələrin incəsənət növləri, mədəniyyətlərindən  bəhs olundu. Hər ölkə öz mədəniyyət nümunələrini - milli yeməkləri, rəqsləri və. s  nümayiş etdirdi. Gürcülərin mədəniyyət günləri də qeyd edildi. Şərq tərəfdaşlığı ölkələrinin birlikdə keçirdiyi layihədə  ümumilikdə 10 ölkədən 100-ə yaxın gənc iştirak etdi.
Azərbaycanlı gənclər də öz növbəsində layihə zamanı öz təqdimatlarını-Azərbaycan musiqisi, milli mətbəximiz, milli rəqslərimiz, şirniyyatlarımızı, suvinerlərimizi təqdim etdilər.

Home | News | III course Student of the Faculty of Physics and Electroenergetics represented our Country in International Project
III course Student of the Faculty of Physics and Electroenergetics represented our Country in International Project
Head of the Student Youth Organization of the University, III course student of the faculty of Physics and electroenergetics Nijat Huseynov represented our country in international project held in Bazaleti province of Georgian Republic, with active participation of youth of “Eastern Partnership” countries.
It should be noted that, “Connecting youth through art” is a project financed by European Union and attended by countries of eastern partnership.
The project “Connecting youth through art”: EU-EaP Summer Camp 2017 is carried out by Youth and Sports Ministry of Republic of Georgia. Types of art and culture of various countries were reflected in the project. Every country demonstrated its national cuisine, dances and etc.; culture days of Georgians were held. About 100 young people of 10 countries attended the project co-organized by the countries of eastern partnership.
Azerbaijani youth presented Azerbaijani music, our national cuisine, national dances, cookies and souvenirs in the event.