Əsas səhifə | Xəbərlər | “Bir” Tələbə-Könüllü Proqramının təqdimatı keçirildi
Oktyabrın 26-da universitetimizdə “Bir” Tələbə-Könüllü Proqramının birinci kurs tələbələri üçün növbəti təqdimatı keçirildi. Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirin əvvəlində Azərbaycanın dövlət himni səsləndirildi.
Təqdimatda Təhsil Nazirliyinin “Bir” Tələbə-Könüllü Proqramının ümumi işlər üzrə əlaqələndiricisi Canoğlan İlyasov proqram haqqında ətraflı məlumat verərək ölkədə vahid tələbə könüllü bazasının yaradılması, inkişaf etməsi və təcrübə qazanması üçün Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə yaradıldığını, 36 ali və orta ixtisas təhsili müəssisəsində fəaliyyət göstərdiyini və 20 mindən çox tələbəni əhatə etdiyini bildirdi.  Qeyd etdi ki, proqramın həyata keçirilməsində məqsəd tələbələrə könüllülüyün aşılanması, təbliğat - təşviqat işlərinin aparılması, tələbə-könüllülər üçün təlim-tədris proqramları və kurslarının təşkil olunması, tələbə-könüllülərin dövlət və ictimai mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştiraklarının təmin olunması, özəlliklə ölkəmizin adının beynəlxalq aləmə çıxarılmasına yönələn tanıtım proqramlarına cəlb edilməsidir. Bu gün ölkəmizdə bir çox irimiqyaslı tədbirlərin təşkilində və həyata keçirilməsində tələbə-könüllülər böyük rol oynayırlar.
Tədbir proqramın universitetdəki koordinatorlarının maraqlı çıxışları ilə davam etdi.  “BİR” Tələbə-Könüllü Proqramının SDU üzrə koordinatoru, Tarix və coğrafiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Aytac Göyüşova çıxış edərək tələbələri könüllü olmağa, ölkəmiz və gələcəyimiz üçün birləşməyə, yerli və beynəlxalq tədbirlərdə Azərbaycanı layiqincə təmsil etməyə çağırdı.
Sonda tələbələr üçün əyləncəli viktorina keçirildi. İnteraktiv üsulla keçirilən təqdimatlar zamanı tələbələr könüllülük haqqında fikirlərini bölüşdü, kreativ təşəbbüslərlə çıxış etdilər. Tələbə-gənclərin proqramla bağlı sualları cavablandırıldı.

Главная страница | Новости | Проведена презентация Студенческой добровольческой программы «Бир» («Едины»)
Yerləşdirilmə tarixi : 26 Октябрь 2017 12:47
Проведена презентация Студенческой добровольческой программы «Бир» («Едины»)
26 ноября в университете была проведена очередная презентация Студенческой добровольческой программы «БИР» («Едины») Прозвучал Государственный Гимн  и мероприятие,  проводимое по инициативе Министерства образования,  было открыто координатором программы Джаногланом Ильясовым. Он сказал, что по инициативе Министерства образования создана база студентов-добровольцев,  которая  развивается и набирает опыт работы. Организация насчитывает более 20 тысяч студентов из 36 высших учебных заведений. Он отметил,  что целью осуществления этой программы является пропаганда добровольческого движения среди студентов,  создание курсов и программ,  обеспечение участия студентов на государственных и общественных культурно-массовых мероприятиях, их привлечение к программам по представлению Азербайджана в международном мире.
Сегодня в нашей стране большую роль в организации и осуществлении многих широкомасштабных мероприятий играют студенты-добровольцы.
На мероприятии также выступили координаторы программы из университета. Координатор Студенческий добровольческой программы «Бир» СГУ,  студентка II курса факультета Истории и географии Айтадж Гёюшева в своём выступлении призвала всех студентов к участию в этой программе, достойному представлению на республиканских и международных мероприятиях нашей республики и объединению во имя будущего страны.
В заключение для студентов была проведена занимательная викторина. Во время презентации, которая проводилась интерактивным путем,  студенты делились мнением, делали креативные предложения. В конце координаторы ответили на многочисленные вопросы студентов.