Əsas səhifə | Xəbərlər | Almaniyanın Lüdviqshafen şəhərinin oberburqomistri rektora təşəkkür məktubu ünvanladı
Almaniyanın Lüdviqshafen şəhərinin oberburqomistri rektora təşəkkür məktubu ünvanladı
Almaniyanın Lüdviqshafen şəhərinin oberburqomistri Almaniya şəhər Bələdiyyələri Assosiasiyasının sədri  Dr. Eva  Lohse Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi Şurasının 3 may 2017-ci il tarixli qərarı ilə Sumqayıt- Lüdviqshafen şəhərləri arasında qardaşlıq münasibətlərinin inkişafındakı xidmətlərinə, elm və təhsilin tərəqqisinə verdiyi dəstəyə görə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fəxri doktoru adına layiq görülməsi münasibəti ilə  rektor prof. Elxan Hüseynova təşəkkür məktubu ünvanladı.
Məktubda qeyd olunur:
Çox hörmətli cənab Rektor!
Sumqayıt və Reyn sahilindəki Luqviqshafen şəhərləri arasındakı partnyorluğun 40 illiyi münasibətilə keçirilən möhtəşəm bayram tədbirindən dərin təəssüratlarla Almaniyaya qayıtdıqdan sonra bu təntənəli aktın hazırlanmasında əməyi olan Sizə və eləcə də Sumqayıt Dövlət Universitetinin bütün nüfuzlu simalarına səmimi minnətdarlığımı bildirmək istəyirəm.
Bayram tədbirləri çərçivəsində mən xüsusi şərəfə layiq görüldüm və mənə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fəxri Doktoru (Doctor Honorius Causa)  adı verildi. May ayının 4-də keçirilən bayram mərasimində şəxsən Siz mənə bu yüksək mükafatı tədqim etdiniz. Mən bu adımla fəxr edirəm və ifadəolunmaz dərəcədə buna şadam. Mənim ailə üzvlərim bu hörmətdən çox məmnunluqlarını bildirirlər.
Bu şərəfli gün mənim xatirimdə unudulmaz iz qoyacaq. Mən həm də bu hörmətə layiq görülən ilk fəxri doktoram. Mən Sizə bu yüksək qiymətə görə bir daha ürəkdən təşəkkür edirəm.
Söz verdiyim kimi, mən Luqviqshafen şəhərinin Ali Məktəbinin prezidenti professor doktor Peter Mudra ilə danışıqlara başlayacağam və ali məktəblərimizin Sumqayıt və Luqviqshafen şəhərləri arasındakı dostluğun 40, partnyorluğun 30 illiyi çərçivəsində yaradılacaq əməkdaşlığına çox şadam.

Home | News | Oberburgomaster of Ludwigshafen city of Germany addressed a letter of gratitude to the rector
Yerləşdirilmə tarixi : 26 May 2017 15:57
Oberburgomaster of Ludwigshafen city of Germany addressed a letter of gratitude to the rector
Oberburgomaster of Ludwigshafen city of Germany, Chairwoman of the Association of German municipalities Dr. Eva Lohse was honored with the title of Honorary Doctor of Sumgayit State University by SSU Scientific Council’s decision dated 03.05.2017 for her activities in improvement of fraternal relations between Sumgayit and Ludwigshafen and support of science and education. She addressed a letter of gratitude to the rector Professor Elkhan Huseynov on being awarded with the title.
It is notified in the letter:
Dear Rector,
After coming back to Germany with deep impression of spectacular holiday event held on 40-year anniversary of partnership between Sumgayit and Ludwigshafen which is situated on the bank of Rhine, I want to express my sincere gratitude to You and all influential figures of Sumgayit State University for preparing such a ceremonial act.
Within the framework of holiday events I was awarded with honor and was given the title of “Honorary doctor” of Sumgayit State University. In the ceremony You personally presented the award on May 4. I am proud of the title and inexpressibly glad for it. My family members expressed their satisfaction for the respect. That honorable day has been engraved in my memory. Also, I am the first who deserved the title of honorary doctor. I am thankful to you again for high appreciation.
As I promised, I am going to begin negotiations with the President of High school of Ludwigshafen city, Professor, Doctor Peter Mudra and I am very glad for establishment of cooperation of the high schools in the framework of 40-year anniversary of friendship and 30-year anniversary of partnership between Sumgayit and Ludwigshafen.