Yerləşdirilmə tarixi : 03 May 2017 15:14
Mayın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. Elmi Şuranın sədri professor Elxan Hüseynov Şura üzvlərini salamladı və  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən verilən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin direktoru Mətanət Pirquliyevaya dosent, Biologiya və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Kəmalə İsayevaya isə biologiya üzrə fəlsəfə doktoru diplomlarını təqdim etdi və onlara elmi pedaqoji fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.
IV kurs tələbələrinin yaz imtahan sessiyasına hazırlığın və imtahanların gedişinin vəziyyəti haqqında  Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dos. İsabal Qurbanov məruzə ilə ətraflı çıxış edərək imtahanların obyektiv, şəffaf keçirilməsi ilə bağlı hər cür şərait yaradıldığını və yazı işlərinin obyektiv yoxlanılmasına nəzarət olunduğunu diqqətə çatdırdı.
Kollokviumların, laboratoriya işlərinin və sərbəst işlərin yerinə yetirilməsinin vəziyyəti barədə fakültə dekanları , universitetdə keçiriləcək konfraslara hazırlığın vəziyyəti barədə Elm və innovasiyalar üzrə prorektor  prof. Ramazan Məmmədov ətraflı məlumat verdilər.
Gündəlikdəki məslələr Şura üzvləri tərəfindən müzakirə edildi, qərarlar qəbul olundu. Rektor professor Elxan Hüseynov Elmi Şura üzvlərinə iclasda qəbul olunan qərarların, irəli sürülən vəzifələrin icrası ilə bağlı öz tapşırıq və tövsiyələrini verdi.

Home | News | The Next Meeting of the Scientific Board
The Scientific Board of Sumgait State University has held its next meeting, on May 3. The chairman of the Board professor ElkhanHuseynov welcomed the Board members and presented them the diplomas given by Supreme Attestation Commission under the President of Azerbaijan Republic as follow: The head of Sumgait State Technical College, MatanatPirquliyeva- assistant professor, Senior lecturer of the Department of biology and its teaching methods, Kamala Isayeva- PhD in biology. The rector wished them a success in their scientific and pedagogical activity.
Giving a wide report on the preparation of 4th course students to summer exam session, chairman of Methodical Training Centre, assist. Prof IsabalQurbanov noted that, necessary conditions have been maintained to hold transparent exams and we observe for objective examination of writing works. The deans of departments talked about the accomplishment state of colloquiums, laboratory works, on his turn, vice-rector on Science and innovations, Prof RamazanMammadov widely spoke about preparation status of next conferences in our university.
Board members discussed the agenda subjects. Thus, Professor E. Huseynov expressed his recommendations and instructions to Scientific Board members, on the execution of resolutions and targets of the meeting.