Yerləşdirilmə tarixi : 03 May 2017 15:14
Mayın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. Elmi Şuranın sədri professor Elxan Hüseynov Şura üzvlərini salamladı və  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən verilən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin direktoru Mətanət Pirquliyevaya dosent, Biologiya və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Kəmalə İsayevaya isə biologiya üzrə fəlsəfə doktoru diplomlarını təqdim etdi və onlara elmi pedaqoji fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.
IV kurs tələbələrinin yaz imtahan sessiyasına hazırlığın və imtahanların gedişinin vəziyyəti haqqında  Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dos. İsabal Qurbanov məruzə ilə ətraflı çıxış edərək imtahanların obyektiv, şəffaf keçirilməsi ilə bağlı hər cür şərait yaradıldığını və yazı işlərinin obyektiv yoxlanılmasına nəzarət olunduğunu diqqətə çatdırdı.
Kollokviumların, laboratoriya işlərinin və sərbəst işlərin yerinə yetirilməsinin vəziyyəti barədə fakültə dekanları , universitetdə keçiriləcək konfraslara hazırlığın vəziyyəti barədə Elm və innovasiyalar üzrə prorektor  prof. Ramazan Məmmədov ətraflı məlumat verdilər.
Gündəlikdəki məslələr Şura üzvləri tərəfindən müzakirə edildi, qərarlar qəbul olundu. Rektor professor Elxan Hüseynov Elmi Şura üzvlərinə iclasda qəbul olunan qərarların, irəli sürülən vəzifələrin icrası ilə bağlı öz tapşırıq və tövsiyələrini verdi.

Yerləşdirilmə tarixi : 03 Май 2017 15:14
3 мая в Сумгаитском государственном университете было проведено очередное заседание Ученого совета. Председатель Ученого совета профессор Эльхан Гусейнов приветствовал членов Ученого совета и вручил дипломы Высшей аттестационной комиссии: директору Сумгаитского государственного технического колледжа Матанат Пиргулиевой о получении звания доцента и ст. преподавателю кафедры биологии и методики её преподавания о получении ученой степени доктора философии по биологии. Ректор поздравил, их пожелал успехов в научной и педагогической деятельности.
Директор Учебно-методического центра доц. Исабал Гурбанов в своём выступлении рассказал о подготовке к весенней экзаменационной сессии и ходе  экзаменов студентов IV курса. Было отмечено, что созданы все условия для того,  чтобы экзамены были проведены прозрачно и объективно. Осуществляется контроль над объективной проверкой и оцениванием письменных экзаменационных работ студентов.
О состоянии выполнения коллоквиумов, лабораторных и самостоятельных работ подробно информировали деканы факультетов,проректор по науке и инновациям проф.Рамазан Мамедов подробно рассказал о состоянии подготовки к проведению научных конференций в университете.
Вопросы повестки дня были обсуждены членами Учёного совета и по ним были приняты решения.
Ректор профессор Эльхан Гусейнов дал рекомендации и советы по выполнению решений Ученого совета и предстоящих задач.