Əsas səhifə | Xəbərlər | TEC-in fakültələr üzrə III tələbə elmi konfranslarına yekun vuruldu
Aprelin 15-dən 29-dək universitetimizdə Tələbə Elmi Cəmiyyətinin fakültələr üzrə III tələbə elmi konfransları keçirildi. Fakültələrdə keçirilən konfranslarda Elm və innovasiyalar üzrə prorektor prof. Ramazan Məmmədov, Elmi hissənin müdiri dos. Qadir Mənsurov, TEC-in elmi rəhbəri dos. İslam Paşayev və fakültə dekanları çıxış etdilər. Natiqlər TEC-in fəaliyyətini müsbət qiymətləndirdilər. Qeyd etdilər ki, tələbələrin əksəriyyəti elmi fəaliyyətə TEC-in xətti ilə qədəm qoyurlar. Tədrisin keyfiyyətini yüksəltmək üçün elmi işlər müstəsna əhəmiyyət kəsb edir. Son illər universitet rəhbərliyinin xüsusi qayğı və diqqəti sayəsində tələbə-gənclərin elmə marağı  artır, elmi axtarışlarının səviyyəsi ildən-ilə yüksəlir. Hazırda universitetimizin tələbələri respublikamızda və xaricdə keçirilən bütün mötəbər elmi və beynəlxalq konfranslarda fəal iştirak edir, sertifikata layiq görülürlər. Aprelin 2-dən 9-dək TEC-in elmi rəhbəri dos. İslam Paşayevin rəhbərliyi ilə üç tələbəmiz Rusiyaya səfər edərək Pskov Dövlət Universitetində keçirilən Beynəlxalq Gənclər Elmi-Praktiki Konfransda iştirak etdilər. Tələbələrə öz üzərlərində daha ciddi çalışmağı arzulayan natiqlər onlara gələcək elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzuladılar.
Konfrans öz işini bölmələr üzrə davam etdirdi. Tələbələr müasir informasiya və telekommunikasiya vasitələrindən istifadə etməklə, təqdim olunan elmi məqalələrin bütün detalları: cədvəllər, şəkillər, diaqramlar əyani şəkildə, təfsilatı ilə konfrans iştirakçılarına təqdim olundu. Tələbələrin məruzələri dinlənildi, müzakirə edildi və universitetin elmi konfransında çıxış edəcək tələbələr seçildi.

Главная страница | Новости | Подведен итог III студенческой научной конференции СНО по факультетам
С 15 по 29 апреля в университете проводилась III студенческая научная конференция Студенческого научного общества по факультетам. На научных конференциях, проводимых на факультетах, выступили проректор по науке и инновациям проф. Рамазан Мамедов, зав. научной частью доц. Гадир Мансуров, научный руководитель СНО доц. Ислам Пашаев и деканы факультетов. Докладчики высоко оценили деятельность СНО и отметили, что большинство студентов начинают свою научную деятельность со студенческого научного общества.
Участие студентов в научной работе имеет большое значение для повышения качества  образования. За последние годы, благодаря заботе и вниманию руководства университета, интерес к науке у студентов вырос, повышается и уровень научных изысканий. В настоящее время студенты  университета участвуют во многих важных научных конференциях, проводимых как в республике, так и за рубежом, получают  сертификаты. Так, со 2 по 9 апреля три наших студента под руководством доц. Ислама Пашаева побывали в Псковском государственном университете,  где приняли участие в Международной молодежной научно–практической  конференции.
Докладчики пожелали студентам успехов в научной работе.
Конференция продолжила свою работу  по секциям.  На конференции студенты представляли свои научные работы, к которым прилагались  таблицы,  схемы,  рисунки, слайды, составленные с помощью современных средств технологии. Наиболее интересные научные работы  были рекомендованы для участия в университетской научной конференции.