Əsas səhifə | Xəbərlər | TEC-in fakültələr üzrə III tələbə elmi konfranslarına yekun vuruldu
Aprelin 15-dən 29-dək universitetimizdə Tələbə Elmi Cəmiyyətinin fakültələr üzrə III tələbə elmi konfransları keçirildi. Fakültələrdə keçirilən konfranslarda Elm və innovasiyalar üzrə prorektor prof. Ramazan Məmmədov, Elmi hissənin müdiri dos. Qadir Mənsurov, TEC-in elmi rəhbəri dos. İslam Paşayev və fakültə dekanları çıxış etdilər. Natiqlər TEC-in fəaliyyətini müsbət qiymətləndirdilər. Qeyd etdilər ki, tələbələrin əksəriyyəti elmi fəaliyyətə TEC-in xətti ilə qədəm qoyurlar. Tədrisin keyfiyyətini yüksəltmək üçün elmi işlər müstəsna əhəmiyyət kəsb edir. Son illər universitet rəhbərliyinin xüsusi qayğı və diqqəti sayəsində tələbə-gənclərin elmə marağı  artır, elmi axtarışlarının səviyyəsi ildən-ilə yüksəlir. Hazırda universitetimizin tələbələri respublikamızda və xaricdə keçirilən bütün mötəbər elmi və beynəlxalq konfranslarda fəal iştirak edir, sertifikata layiq görülürlər. Aprelin 2-dən 9-dək TEC-in elmi rəhbəri dos. İslam Paşayevin rəhbərliyi ilə üç tələbəmiz Rusiyaya səfər edərək Pskov Dövlət Universitetində keçirilən Beynəlxalq Gənclər Elmi-Praktiki Konfransda iştirak etdilər. Tələbələrə öz üzərlərində daha ciddi çalışmağı arzulayan natiqlər onlara gələcək elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzuladılar.
Konfrans öz işini bölmələr üzrə davam etdirdi. Tələbələr müasir informasiya və telekommunikasiya vasitələrindən istifadə etməklə, təqdim olunan elmi məqalələrin bütün detalları: cədvəllər, şəkillər, diaqramlar əyani şəkildə, təfsilatı ilə konfrans iştirakçılarına təqdim olundu. Tələbələrin məruzələri dinlənildi, müzakirə edildi və universitetin elmi konfransında çıxış edəcək tələbələr seçildi.

Home | News | III Student Scientific Conferences among the departments of Student Scientific Society were concluded
Yerləşdirilmə tarixi : 01 May 2017 14:56
III Student Scientific Conferences among the departments of Student Scientific Society were concluded
From April 15 to 29, the third student scientific conferences among the departements of SSS were held at our university. Vice-rector on Science and innovation, prof.  Ramazan Mammadov, the head of Scientific section, assist prof. Qadir Mansurov, scientific supervisor of SSS, assist prof. Islam Pashayev  and faculty deans made speeches at the conferences. The spokesmen highly appreciated the activity of SSS. They noted that, most of the students start scientific activities with the line of SSS. With the aim of improving the quality of education, scientific works have a great importance. Recently, thanks to the special care and attention of the university administration, the interest of students in science is growing, as well as the level of scientific researches is rising year after year. At present, the students of our university take an active part at regional and international scientific conferences, thus are awarded with certificates. From April 2 to 9, under the leadership of scientific leader of SSS, assist prof. Islam Pashayev our 3 students took part at International Youth Scientific-Practical Conference held at Pskov State University, Russia. Advising students to improve themselves, the speakers wished them good luck in their future scientific activities.
The conference continued its work on sections. Using modern tools of information and telecommunication, the students presented all details of articles: tables, pictures, diagrams, visually to conference participants. Then the students’ speeches were listened, discussed and they chose the students who will participate at the scientific conference of the university.