Əsas səhifə | Xəbərlər | X Ümumrespublika “Tələbə baharı” yaradıcılıq festivalında tələbələrimiz uğurla çıxış etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Aprel 2017 16:51
X Ümumrespublika “Tələbə baharı” yaradıcılıq festivalında tələbələrimiz uğurla çıxış etdilər
Aprelin 27-də Gənclər və İdman Nazirliyi və Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Musiqili Teatrında ali təhsil müəssisələrində yaradıcı, istedadlı gəncləri aşkara çıxarmaq, tələbə yaradıcılıq kollektivlərini inkişaf etdirmək məqsədilə “Tələbə baharı” X Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalının qala-konserti keçirildi.
Tədbirdə gənclər və idman naziri Azad Rəhimov çıxış edərək festivalın əhəmiyyətindən danışdı, onun gənclərin istedad və bacarıqlarının inkişafında rolunu vurğuladı.Eyni zamanda, məlumat verildi ki, myuzikl-tamaşa formatında təşkil olunan qala-konsertin aprelin 3-dən 6-dək keçirilmiş seçim turlarında 25-dək ali təhsil müəssisəsindən 800-dən çox tələbə müxtəlif nominasiyalar üzrə istedadını nümayiş etdirdi.
Qeyd edək ki, Milli rəqslər nominasiyası üzrə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəqs ansamblı - III yerə layiq görüldü.
Tədbirin  sonunda festivalın qaliblərinə Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının birgə təsis etdiyi diplomlar və xatirə hədiyyələri təqdim edildi.

Главная страница | Новости | Студенты университета успешно выступили на X Общереспубликанском творческом фестивале «Студенческая весна»
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Апрель 2017 16:51
Студенты университета успешно выступили на X Общереспубликанском творческом фестивале «Студенческая весна»
27 апреля в Азербайджанском государственном музыкальном театре был проведен гала-концерт X Общереспубликанского фестиваля студенческого творчества «Студенческая весна», организованного Министерством молодежи и спорта и Союзом организаций студенческой молодежи.
На мероприятии выступил министр молодежи и спорта Азад Рагимов. Он рассказал о значении фестиваля и его роли в развитии способностей и умений студентов. Одновременно было отмечено, что на проведенном гала-концерте,  который был организован как спектакль-мюзикл, с 3 по 6 апреля в выборном туре в различных номинациях выступили более 800 студентов из 25 вузов.
Отметим, что по номинации «Национальные танцы» танцевальный ансамбль Сумгаитского государственного  университета занял III место.
В заключительной части мероприятия победителям фестиваля были вручены дипломы и памятные подарки, учрежденные Министерством молодежи и спорта и Союзам организаций студенческой молодежи.