Əsas səhifə | Xəbərlər | TEMPUS UNIVIA layihəsi çərçivəsində növbəti tədbir Birləşmiş Krallığın Varvik universitetində keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 12 İyun 2015 14:34
TEMPUS UNIVIA layihəsi çərçivəsində növbəti tədbir Birləşmiş Krallığın Varvik universitetində keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) koordinatoru olduğu “Beynəlxalq əlaqələr sahəsində universitet idarəçiliyinin inkişaf etdirilməsi və təkmilləşdirilməsi” adlı TEMPUS UNIVIA layihəsi çərçivəsində 25 may - 7 iyun tarixlərində Layihənin Avropa tərəfdaşlarından olan Böyük Britaniyanın Varvik Universitetində təlim keçirilib.
İki həftəlik təlim-seminarda Layihənin tərəfdaşları olan Sumqayıt Dövlət Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti, Kiyev Milli İqtisadiyyat Universiteti (Ukrayna), Qırğızıstan İqtisad Universiteti (Qırğızıstan) və Kujand Dövlət Universitetinin (Tacikistan) müvafiq əməkdaşları iştirak edib.
Tədbirdə Layihənin SDU tərəfdən meneceri olan, Xarici Dillər kafedrasının müdiri, professor Nigar İsgəndərova təmsil edib. Varvik Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr ofisi və Tətbiqi Linqvistika Mərkəzi tərəfindən birgə təşkil edilən seminarda beynəlxalq əlaqələrin təşkili mexanizmi, tərəfdaş universitetlərin seçilməsi meyarları, tələbə və müəllim mübadiləsinin reallaşdırılması təcrübəsi, əcnəbi tələbələrin cəlb edilməsi, universitetin beynəlxalq arenada uğurlu təbliğatı, marketinq tədbirləri, effektiv veb-sayt və sosial media fəaliyyəti, beynəlxalq təhsil layihələrində iştirak və digər istiqamətlər üzrə mühazirələr oxunub və müzakirələr aparılıb.

Home | News | Next Event held within the TEMPUS UNIVIA Project in Warwick university of United Kingdom
Next Event held within the TEMPUS UNIVIA Project in Warwick university of United Kingdom
A training was held at the University of Warwick which is one of the European partners of the TEMPUS UNIVIA Project on “Development and Improvement of University Administration in International Relations” coordinated by Azerbaijan State University of Economics from May 25 to June 7.
Relevant employees of the Project partners Sumgayit State University, Nakhchivan State University, the National Economic University of Kiev (Ukraine), Kirgizstan State University (Kirgizstan) and Khujand State University (Tajikistan) participated in 2-week training.
SSU was represented in the event by the Head of Foreign Languages Chair, Professor Nigar Isgandarova.
Discussions on mechanism of international relations, criteria for the selection of the partner universities, the experience of the implementation of students and teaching staff exchange, involving overseas students, successful promotion of university in international arena, marketing measures, effective web - page and social media activity, participation in international educational projects and other directions were conducted during the jointly organized seminar by the Warwick University International Relations Office and Center for Applied Linguistics.