Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetimizin kollektivi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin tapşırığına əsasən pulsuz tibbi müayinədən keçdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 15 Mart 2017 13:00
Universitetimizin kollektivi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin tapşırığına əsasən pulsuz tibbi müayinədən keçdilər
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin əhalinin tibbi müayinədən keçirilməsi ilə bağlı tövsiyələrinə uyğun olaraq Əhalinin növbəti tibbi müayinəsi 2017-ci il fevralın 15-dən mayın 15-dək ölkənin bütün yaşayış məntəqələri üzrə tibb müəssisələrində keçiriləcək. Bu mühüm tədbirin yüksək səviyyədə təşkili üçün şəhər və rayon icra hakimiyyətləri səhiyyə orqanları ilə birgə bütün təşkilati işləri həyata keçirir, əhali arasında izahat-maarifləndirmə işi aparılmaqla vətəndaşların əhatəli şəkildə tibbi müayinəyə cəlb olunmaları üçün zəruri tədbirlər görülür.
Sumqayıt şəhər tibb müəssisələrində fəaliyyət göstərən həkimlər martın 15-də SDU-nun kollektivinin tibbi müayinəsini həyata keçirmək məqsədi ilə universitetimizdə oldular. Həkim heyəti müayinə olunanların şikayətlərini dinlədi, müəyyən tövsiyyələr verdilər. Universitetin Humanitar məsələlər üzrə prorektoru dosent Ramiz Hüseynov bildirdi ki, xalqımızın sağlamlığının qorunmasını prioritet vəzifə kimi qarşıya qoyan ulu öndər Heydər Əliyev yüksək ixtisaslı tibb kadrlarının yetişdirilməsinə, səhiyyə müəssisələrinin maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsinə, ən müasir tibbi cihaz və avadanlıqların gətirilməsinə xüsusi diqqət yetirirdi. Bu gün Ulu öndərin siyasi kursunu layiqincə davam etdirən möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyev əhalinin sağlamlığının qorunması istiqamətində bir-birinin ardınca mühüm əhəmiyyətli tədbirlərin həyata keçirilməsinə nail olub. Hazırda səhiyyə ocaqlarında elə bir şərait yaradılıb ki, insanlar xəstəxanalara böyük inamla gəlib müalicə olunurlar. Bu gün universitetimizdə keçirilən belə bir səhiyyə aksiyası cənab Prezidentin xalqımızın sağlamlığına göstərdiyi diqqət və qayğının bariz nümunəsidir.
Əməkdaşlarımız belə bir aksiyanın keçirilməsinə göstəriş verdiyinə görə Azərbaycan Prezidenti cənab İlham Əliyevə dərin minnətdarlıqlarını bildirdilər.

Главная страница | Новости | Коллектив нашего университета прошел бесплатное медицинское обследование согласно поручению Президента Азербайджанской Республики
Коллектив нашего университета прошел бесплатное медицинское обследование согласно поручению Президента Азербайджанской Республики
Согласно рекомендации  Президента Азербайджанской Республики о прохождении бесплатного медицинского обследования населением,  очередное медицинское обследовании в Республике будет проведено с 15 февраля  по 15 марта 2017 года. Для проведения этого мероприятия на высоком уровне исполнительные власти городов и районов республики  проводят организационные работы совместно с отделом здравоохранения.
15 марта врачи медицинских учреждений Сумгаита прибыли в СГУ для проведения медицинского обследования его коллектива. Врачи внимательно выслушали  каждого сотрудника, обследовали и дали рекомендации для лечения.
Проректор по гуманитарным вопросам доцент Рамиз Гусейнов сказал, что одним из приоритетных направлений политики общенационального лидера Гейдара Алиева всегда являлась охрана здоровья нашего народа. С этой целью проводится большая работа по размещению высоко- квалифицированных медицинских кадров и укреплению материально-технический базы лечебных учреждений новейшим оборудованием. Сегодня Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, продолжающий политический курс общенационального лидера, предпринимает очень важные шаги по охране здоровья населения нашей страны. Сейчас в лечебных учреждениях Республики созданы все условия для того, чтобы каждый гражданин страны мог получить квалифицированную медицинскую помощь. Свидетельством этому является сегодняшняя акция по медицинскому обследованию коллектива университета.
Сотрудники университета выражают благодарность Президенту нашей республики Ильхаму Алиеву за внимание и заботу.