Əsas səhifə | Xəbərlər | “Dil-karyeraya gedən yol” III ümumrespublika ali məktəblərarası tələbə müsabiqəsi keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Dekabr 2016 11:39
“Dil-karyeraya gedən yol” III ümumrespublika ali məktəblərarası tələbə müsabiqəsi keçirildi
Noyabrın 17-18-də Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin dəstəyilə Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasında “Dil - karyeraya gedən yol” III ümumrespublika ali məktəblərarası tələbə müsabiqəsi keçirildi.
Müsabiqənin şərtləri bütün iştirakçılara çatdırıldıqdan sonra tələbələrin məruzələri dinlənildi. Universitetimizdən 8 tələbə bu müsabiqəyə qatılaraq uğurla çıxış etdi.
Tələbələrimiz  mövzuların aktuallığı  və zəngin təqdimatlarla çıxış edərək sertifikata layiq görüldülər. Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının rektoru dosent Çingiz Əliyev fəal çıxışlara görə bütün iştirakçılara təşəkkürünü bildirdi və onlara elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.
Qeyd edək ki, tələbələrimizin fəal çıxışlarının hazırlanmasında Xarici dillər kafedrasının müdiri professor Nigar İsgəndərovanın və müəllimlərin böyük  əməyi oldu. Tələbələr xarici dildə çıxış etməklə bir daha karyeraya gedən yolda dil amilinin bir vasitə olduğunu məharətlə göstərdilər.

Главная страница | Новости | Был проведён III Общереспубликанский межвузовский студенческий конкурс «Язык –путь к карьере»
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Декабрь 2016 11:39
Был проведён III Общереспубликанский межвузовский студенческий конкурс «Язык –путь к карьере»
17-18 ноября при поддержке Министерство образования Азербайджанской Республики в Азербайджанской государственной морской академии состоялся III Общереспубликанский межвузовский студенческий конкурс «Язык-путь к карьере».
До сведения участников конкурса были доведены условия конкурса, а затем состоялось прослушивание докладов студентов. 8 студентов нашего университета успешно участвовали в конкурсе. Учитывая актуальность подготовленных тем и интересную презентацию, студентам нашего вуза были вручены сертификаты.
Ректор Азербайджанской государственной морской академии доцент Чингиз Алиев поблагодарил участников за активное выступление на конкурс и пожелал им успехов в учебе и научной деятельности.
Следует отметить большую работу в подготовке студентов к конкурсу  зав. кафедрой иностранных языков профессора Нигяр Искендеровой и преподавателей кафедры. Выступив на иностранных языках, студенты еще раз доказали, что знание языков является очень важным средством на пути к созданию карьеры.