Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU Enactus beynəlxalq proqramina qoşuldu
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə noyabrın 4- dən 5-dək  "Royal Hotel"də "Gənc Azad Sahibkarlıq Fəaliyyətində" İB-nin "Enactus" Beynəlxalq Proqramı üzrə növbəti görüş keçirildi. Görüşdə digər ali məktəblərin komandaları ilə yanaşı, universitetimizin “Enactus” komandası iştirak etdilər. Qeyd edək ki, Azərbaycan bu proqrama 2005-ci ildən etibarən qoşulmuşdur. Enactus proqramı çərçivəsində hər il ənənəvi olaraq Azərbaycanın qabaqcıl iş adamları və dövlət qurumu nümayəndələri ilə tələbələrin görüşü keçirilir. Enactus proqramının məqsədi - Azərbaycanın iqtisadi potensialının gücləndirilməsində tələbə-gənclərin rolunu artırmaq, gənclərin sahibkarlıq fəaliyyətini stimullaşdırmaq, azad sahibkarlıq ideyasını tələbələr arasında təbliğ etmək, tələbələrin təşkilatçılıq, idarəçilik və komandada işləmək qabiliyyətlərini inkişaf etdirməkdən ibarətdir.
Əvvəlcə tələbələr və şirkətlərin nümayəndələri arasında geniş müzakirələr aparıldı sonra bir çox layihələrin icrası üçün əməkdaşlıq əlaqələri quruldu.
Universitetimizin Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi Tofiq Adıgözəlov “Həmişəyaşılın möcüzəsi” adlı layihə ilə çıxış etdi.  Təqdim olunan layihə şirkət nümayəndələri tərəfindən müsbət qarşılandı.

Главная страница | Новости | СГУ присоединился к Международной программе ENACTUS
4 и 5 ноября в «Royal Hotel” при финансовой поддержке  Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики состоялась очередная встреча общественного объединения «Молодежь и свободная предпринимательская деятельность» по Международной программе ENACTUS.
На встрече наряду с командами других вузов участвовала и наша команда «ENACTUS».  Следует отметить, что Азербайджан присоединился к этой программе с 2005-го года. В рамках этой программы традиционно каждый год проводится встреча  передовых предпринимателей и представителей госструктур со студентами. Целью программы ENACTUS является усиление роли студенческой молодежи в укреплении экономического потенциала Азербайджана, стимулирование предпринимательской деятельности молодежи, пропаганда  идеи свободного предпринимательства  среди студентов, развитие их организационных, управленческих способностей и умения работать в команде.
В начале встречи представители компаний обсудили со студентами вопросы сотрудничества, а затем были согласованы условия по выполнению ряда совместных проектов.
Студент III курса факультета физики и электроэнергетики ТофигАдыгёзалов выступил на встрече с проектом «Вечнозелёное чудо». Предложенный проект был одобрен представителями компаний.