Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbəmiz sertifikata layiq gördüldü
Oktyabrın 28-də Abşeron Rəsm Qalereyasında “Bu-Ta”-nıtım layihəsinin təqdimatı oldu. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Gənclər Birliyi və Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin (ADMİU) dəstəyi ilə keçirildi.
Gənc rəssamların əsərlərindən ibarət sərgidə 55 namizəd arasından seçilmiş, Bakı, Sumqayıt, Gənc, Şəki, Qazax, Ağstafadan olan 30 gənc rəssamın 48 əl işi nümayiş olundu. Universitetimizin Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs  tələbəsi İsmayıl Faxtiyev maraqlı əl işinə görə sertifikata layiq görüldü. Qeyd edək ki, layihənin məqsədi Azərbaycan xalqının milli xüsusiyyətlərini özündə əks etdirən, şifahi və yazılı ədəbiyyata, sənətə türk etnosunun mifoloji düşüncəsini ifadə edən anlayış, simvol olan butanın təbliğinin genişlənməsinə kömək etməkdir.

Главная страница | Новости | Наш студент удостоен сертификата
28 октября в Абшеронской художественной галерее состоялась презентация проекта –«Бу-Та»нытым. Мероприятие состоялось при финансовой поддержке Фонда Молодежи при Президенте Азербайджанской Республики и поддержке  партии «Ени Азербайджан»,  Молодежного Объединения и Азербайджанского государственного университета культуры и искусства(АГУКИ).
На выставке молодых художников  были продемонстрированы 48 работ 30 молодых художников из Баку, Сумгаита, Шеки, Газаха и Гянджи.   Работа студента III курса факультета истории и географии  Исмаила Фахтиева  была удостоена сертификата.
Отметим, что целью проекта является содействие расширению пропаганды символа «бута», отражающего в себе национальные особенности азербайджанского народа,  выражающего мифологическое мышление тюркского этноса в устной и письменной литературе, искусстве.