Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız ERASMUS + layihəsi çərçivəsində Fransada təlimlərdə...
İyunun 27-dən iyulun 2-dək Fransanın paytaxtı Paris şəhərində yerləşən CNAM İntitutunda və onun Leon şəhərindəki filialında ERASMUS+LPEB  « Rusiya Federasiyası, Çin və Azərbaycanda binaların enerji və  ekoloji  səmərəliliyi üzrə açıq və distant təhsil formatında peşə bakalavrı »  layihəsi çərçivəsində təlimlər keçirilmişdir. Təlimlərdə Azərbaycandan tərəfdaş universitetlərinin: Azərbaycan Texniki Universiteti, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti və Sumqayıt Dövlət Universitetinin  nümayəndələri  iştirak etmişlər. SDU-nu  təlimlərdə Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev təmsil etmişdir.
Təlimlərdə nəzərdə tutulan ixtisaslara uyğun olaraq tədris kurslarının yenilənməsi, Avropa universitetlərində tətbiq edilən strategiyalar, Avropa universitetlərinin tədris kurslarının akkreditasiyası prosedurları, Avropa universitetləri tərəfindən keyfiyyətə nəzarət tələblərinə uyğun Bolonya və Tvininq tövsiyyələri, Avropa universitetlərinin dünya iqtisadiyyatı ilə qurduğu əlaqələr, Binaların enerji səmərəliliyi sahəsində 1-ci və 2-ci mərhələlərdə tədris kurslarının təşkili, Avropa universitetlərində resurs və qabaqcıl təcrübə mərkəzlərinin fəaliyyətləri, xarici universitetdə tələbənin mobilliyi sahəsində təcrübə, İkili diplom və ya birgə diplom sahəsində təcrübə və digər mövzular müzakirə olunmuşdur.
Təlim çərcivəsində nümayəndələr CNAM-ın muzeyində, elektrotexnika lobaratoriyasında, Leon şəhərində yaradılan ekoloji təmiz zona şəhərciyində olmuşlar.

Home | News | Our university colleague at the trainings in France in the frame of ERASMUS + LPEB Project
Yerləşdirilmə tarixi : 05 July 2016 18:49
Our university colleague at the trainings in France in the frame of ERASMUS + LPEB Project
Trainings had been held in the capital of France, in Paris at CNAM Institute and its Leon affiliation in the frame of ERASMUS + LPEB“Professional Bachelor in open and distance learning for the energy and environmental performance of buildings in the Russian Federation, China and Azerbaijan" Project on 27 June – 2 July, 2016.
Representatives of partner universitiesfrom Azerbaijan, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan Architecture and Construction University and Sumgayit State University had participated at the trainings. Vice-rector on Distant, Correspondence and Extra Education, associated prof.GafarAtayev represented Sumgayit State University. Renew of education programs related specialties, accreditation procedures, strategies that applied in European universities, Bologna and Twining recommendations of Europe, relations with world economy, organizing of training courseson energy performance of buildings, functioning of resource experience centers at European universities, students’ mobility experience at foreign universities, and experience on double and joint diplomas and other topics had been discussed at the trainings.
Representatives had been at the museum in CNAM Institute, lab of electro-technics, clean area in ecology point of view that located in Leon city of France.