Əsas səhifə | Xəbərlər | Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu, Sumqayıt Dövlət Universiteti və Qafqaz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı
Yerləşdirilmə tarixi : 23 İyun 2016 18:11
Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu, Sumqayıt Dövlət Universiteti və Qafqaz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı
İyunun 23-də Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu, Sumqayıt Dövlət Universiteti və Qafqaz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı.
Müqavilədə bakalavr və magistr pillələri üzrə tələbə hazırlığı, fəlsəfə doktorları və elmlər doktorları hazırlığı üzrə əməkdaşlıq nəzərdə tutulur.
Hər iki universitetin tələbələri Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda praktika keçəcəklər.Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda mövcud olan ən müasir analitik cihazlardan tələbələrin təmənnasız olaraq istifadəsinə şərait yaradılacaqdır. Birgə elmi konfransların təşkili, birgə müəllifliklə dərsliklərin və dərs vəsaitlərinin yazılıb nəşr edilməsi nəzərdə tutulur. Hər iki universitetin müəllimləri də plana uyğun olaraq Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda ixtisas artırma kursu keçəcəkdir.

Home | News | The Institute of Petrochemical Proccesses, Sumgait State University and Qafqaz University signed a cooperation contract
Yerləşdirilmə tarixi : 23 June 2016 18:11
The Institute of Petrochemical Proccesses, Sumgait State University and Qafqaz University signed a cooperation contract
According to the agreement, the training of undergraduate, graduate levels and PhD students are expected to cooperate in the trainings.
Students of both universities will pass trainings in the Institute of Petrochemical Processes. The most modern analytical devices will be available free of charge for the use of students in the Institute of Petrochemical Processes. Joint scientific conferences, co-author of the publication are intended to be written in the textbooks and school supplies. Both university teachers according to plan professional development course will be held at the Institute of Petrochemical Processes.