Əsas səhifə | Xəbərlər | Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu, Sumqayıt Dövlət Universiteti və Qafqaz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı
Yerləşdirilmə tarixi : 23 İyun 2016 18:11
Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu, Sumqayıt Dövlət Universiteti və Qafqaz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı
İyunun 23-də Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu, Sumqayıt Dövlət Universiteti və Qafqaz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı.
Müqavilədə bakalavr və magistr pillələri üzrə tələbə hazırlığı, fəlsəfə doktorları və elmlər doktorları hazırlığı üzrə əməkdaşlıq nəzərdə tutulur.
Hər iki universitetin tələbələri Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda praktika keçəcəklər.Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda mövcud olan ən müasir analitik cihazlardan tələbələrin təmənnasız olaraq istifadəsinə şərait yaradılacaqdır. Birgə elmi konfransların təşkili, birgə müəllifliklə dərsliklərin və dərs vəsaitlərinin yazılıb nəşr edilməsi nəzərdə tutulur. Hər iki universitetin müəllimləri də plana uyğun olaraq Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda ixtisas artırma kursu keçəcəkdir.

Главная страница | Новости | Подписан договор о сотрудничестве между Институтом нефтехимических процессов, Сумгаитским государственным университетом и Университетом Кавказ
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Июнь 2016 18:11
Подписан договор о сотрудничестве между Институтом нефтехимических процессов, Сумгаитским государственным университетом и Университетом Кавказ
23 июня состоялось подписание договора о сотрудничестве между Институтом нефтехимических процессов, Сумгаитским государственным университетом и Университетом Кавказ.
Согласно данному договору  планируется подготовка бакалавров,  магистров и докторов философии и наук.
Студенты обоих университетов будут проходить  практику в Институте нефтехимических процессов, где они смогут использовать самые современные аналитические приборы. Планируется организация совместных научных конференций, издание учебников и учебных пособий.
Преподаватели названных университетов пройдут курсы повышения квалификации в Институте нефтехимических процессов.