Əsas səhifə | Xəbərlər | Kollektivimiz Fəxri Fərmanla təltif olundular
26 İyun – Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri günü münasibətilə və əsgərlərimizə dəstək məqsədi ilə  Sumqayıt Dövlət Universitetinin müəllim və tələbə heyəti Abşeron rayonu Pirəkəşkül qəsəbəsində yerləşən  N saylı hərbi hissədə oldular.
Hərbi hissənin rəhbərliyi hər kəsi salamlayaraq bu il yaradılmasının 98-ci ildönümünü qeyd edən silahlı qüvvələrimizin Azərbaycan tarixində özünəməxsus yeri olduğunu və  Ulu öndər Heydər Əliyevin ordu quruculuğu sahəsindəki əvəzsiz xidmətlərindən, Azərbaycan ordusunun inkişafından, ordu ilə xalqın birliyindən danışmış və hərbi hissələrə tez-tez səfərlərin orduda yüksək əhval-ruhiyyə yaratdığını, qələbəyə olan inam hissini artırdığını bildirərək universitet rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirdi.
Universitetin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri dosent Turan Cəfərov çıxış edərək bildirdi ki, Prezident, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev ordunun qüdrətinin artırılmasını daim diqqət mərkəzindədir. Son dövrlər cəbhə bölgəsində baş verən hadisələr, Ermənistan ordusunun təxribat xarakterli hücumları zamanı düşmənə göstərilən kəskin cavablar Azərbaycanın güclü və qüdrətli orduya malik olmasını bir daha sübut etdi. Təbii ki, igid əsgər və zabitlərimizin göstərdikləri döyüş şücaətləri Azərbaycan xalqını, o cümlədən Sumqayıt Dövlət Universitetinin kollektivini hədsiz sevindirdi. İnanırıq ki,  işğal altındakı ərazilərimiz tezliklə yağı düşməndən azad olunacaq və ölkəmizin ərazi bütövlüyü bərpa olunacaq.
Tədbir istedadlı tələbələrin iştirakı ilə təşkil olunmuş konsert proqramı ilə davam etdirildi.
N saylı hərbi hissənin komandiri universitetin rektoru professor Elxan Hüseynovu, Klubun müdiri Xalidə Quliyevayanı, “Gənclik” özfəaliyyət və “Bəyaz” instrumental ansamblının kolektivlərini Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri günü münasibəti ilə hərbi hissədə şəxsi heyət üçün təşkil olunmuş tədbirə görə Fəxri Fərmanla təltif etdi.

Главная страница | Новости | Наш коллектив был удостоен Почетной грамоты
26 июня по случаю Дня вооруженных сил Азербайджанской Республики студенты и преподаватели Сумгаитского государственного университета побывали в N- ской воинской части, расположенной в поселке Пирекешкюль Абшеронского района.
Поприветствовав всех, руководство воинской части отметило, что азербайджанская армия занимает особое место в истории Азербайджана. В этом году мы отмечаем 98- ю годовщину создания вооруженных сил Азербайджана. В своей речи он рассказал о  неоценимых заслугах общенационального лидера Гейдара Алиева в области развития военного строительства. Командир воинской части  выразил признательность руководству университета за организацию визитов на высоком уровне, которые вселяют в наших солдат бодрость духа и веру в победу.
Председатель Профсоюзного комитета университета, доцент Туран Джафаров в своем выступлении отметил, что вопрос усиления мощи армии постоянно находится в центре внимания Президента, Верховного главнокомандующего, господина Ильхама Алиева. Недавние события, происходящие на линии  фронта, очередной раз доказали могущество азербайджанской армии, которая  дала достойный отпор наступлениям армянских провокаторов. Естественно, боевые подвиги солдат и офицеров азербайджанской армии безгранично обрадовали азербайджанский народ и, в том числе,  весь коллектив Сумгаитского государственного университета. Мы верим, что наши земли, находящиеся под оккупацией, в скором времени будут освобождены от врага и территориальная целостность нашей страны будет восстановлена.
Затем состоялся концерт, организованный с участием талантливых студентов.
За организацию мероприятия, посвященного Дню вооруженных сил Азербайджана, командир N-ской воинской части наградил Почетной грамотой ректора университета, профессора Эльхана Гусейнова, заведующую клубом Халиду Гулиеву,  инструментальный ансамбль «Баяз» и ансамбль самодеятельности «Гянджлик».