Əsas səhifə | Xəbərlər | Ekologiya günü qeyd olundu
Mayın 23-də  Karyera Mərkəzi, Ekologiya və təbiətdən istifadə kafedrası, Azərbaycan Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Sumqayıt şəhərindəki 4 saylı şöbəsi və İB Klubla birgə “Ekologiya gününə”  həsr olunmuş elmi-praktik seminar keçirildi.
Seminarı giriş sözü ilə Ekologiya və təbiətdən istifadə kafedrasının müdiri dosent Rəhilə Əhmədova açaraq son illər Azərbaycanda ekoloji problemlərin həlli istiqamətində görülən işlərdən, dövlətimizin bu sahəyə göstərdiyi qayğıdan, qəbul olunan dövlət proqramlarından, ekologiyanın əhəmiyyətli rolundan danışdı.
Azərbaycan Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Sumqayıt şəhərindəki 4 saylı şöbəsinin əməkdaşı Elmar Musayev, Sumqayıt Ekoloji Tərbiyə və Təcrübəçilik Mərkəzinin rəhbəri Emilya Səfərəliyeva çıxış edərək, Azərbaycan Respublikasında yürüdülən ekoloji siyasətin əsas məqsədi, indiki və gələcək nəsillərin ehtiyaclarının təmin edilməsi naminə mövcud ekoloji sistemlərin, iqtisadi potensialın qorunması və təbii ehtiyatlardan səmərəli istifadə edilməsi istiqamətindən söhbət açdılar.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi işçilərinin peşə bayramı ilə əlaqədar keçirilən seminarda Kimya və biologiya fakültəsinin tələbələri Gülgəz Məmmədova, Gülzar İbadova, Nəsibə Babayeva, Fatimeyi-Zəhra Məhərrəmova, Fatimə Muradxanova müxtəlif  mövzularda çıxış etdilər.

Home | News | The Day of Environment was celebrated
On May 23, the scientific seminar dedicated to "Environment Day" was held  with the support of the  Career Center, the chair of “Ecology and Use of Nature”, department No. 4 of the Ministry of Ecology and Natural Resources in Sumgait city and IB club.
Opening the seminar, head of the Department of “Ecology and Use of Nature “ Rahila Ahmadova spoke about the work had been done for the  recent years in Azerbaijan in the direction of solving environmental problems, the state's care to this field, the adopted state programs and the significant role of the environment.
The collaborator of the department No. 4 of the Ministry of Ecology and Natural Resources in Sumgait Elmar Musayev , head of the Centre of Environmental Education and Experience Emilya Safaralieva stated in their speech the main goal of environmental policy pursued in Azerbaijan, talked about the protection of ecological systems and economic potential for the sake of present and future generations and about the efficient use of natural resources .
In the seminar connected with the professional holiday of employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources, the students of the faculty “Chemistry and Biology” Gulgaz Mammadova, Gulzar Ibadova, Nasiba Babayeva, Fatimeyi-Zahra Maharramova, Fatima Muradkhanova spoke on various topics.