Əsas səhifə | Xəbərlər | Respublika Spartakiadasına yekun vuruldu
Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi Rəyasət Heyətinin qərarı və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunmuş ali təhsil müəssisələri işçiləri arasında Respublika Spartakiadası keçirildi. Spartakiadaya idmanın 5  növü (şahmat, dama, nərd, voleybol və stolüstü tennis) daxildir. İlk olaraq nərd, şahmat və dama idman növlərində yarşlara start verildi. Oyunlar AHİTA-nın  Şahmat –Dama Klubunda baş tutdu.
Nərd üzrə yarışda kişilərdən ibarət 11 komanda iştirak etdi. Milli Aviasiya Akademiyası komandası I, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin komandası II,  Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandası isə III sırada qərarlaşdırıldı.
Ali təhsil müəssisələrinin işçiləri dama oyununda ən güclünü müəyyən etmək üçün qarşılaşdılar. Yarışlarda kişi və qadınlardan ibarət 7 komanda təmsil olundu. Ümumi nəticələrə görə universitetimizin komandası  III yerə layiq görüldü.

Home | News | The Republican Spartakiad was recapitulated
With the decision of the Presidium of the Republican Committee of Independent Trade Union of Education and the Republic "Youth" Student Sports Association Comitee organization was held the Spartakiad among employees of higher education institutions  dedicated to National Leader Heydar Aliyev's 93 th anniversary.  5 type of sports inluded to the Spartakiad.  (chess, checkers, backgammon, volleyball and table tennis)  First, backgammon, chess and checkers sports competitions was launched. –The games took place at the Chess Club.
11 teams took part in the men's race on the dice. The first place was won by the National Aviation Academy, the second place was won by Azerbaijan State Economic University, the third place  was won by Sumgait State University.
Employees of higher education institutions met in order to determine the most strong play checkers. 7 teams of men and women were represented in the competition. According to the results our university  team won third place.